2. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 2. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 27 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilecek sempozyum için tebliğ çağrısı yapıldı.

TEBLİĞ ÇAĞRISI
“II. FİKRİ MÜLKİYET HUKUKU ULUSLARARASI SEMPOZYUMU”
(2015 – MARKA HUKUKU)
ANKARA, 27 KASIM 2015
SEMPOZYUMUN AMACI VE KONUSU

Fikri mülkiyet hukuku alanında uygulamada ortaya çıkan sorunları tespit etmek ve Türkiye, dünya ve Avrupa Birliği’ndeki gelişmeleri karşılaştırmalı bir şekilde inceleyerek bu sorunlara çözüm önerileri getirmek ihtiyacı doğmuştur. Bu doğrultuda Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından 27 Kasım 2015 tarihinde “II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu” düzenlenecektir.

Geleneksel olarak düzenlenmesi planlanan ve ilki 28 Kasım 2014 tarihinde gerçekleştirilen Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu’nun ikincisinde “Marka Hukuku”na ilişkin konularda ülkemizden ve diğer ülkelerden katılım sağlayacak olan akademisyenler tarafından tebliğler sunulacaktır. Tebliğlerin Türkçe ve İngilizce dillerinde sunulacağı ve katılımcılar için Türkçe’den İngilizce’ye ve İngilizce’den Türkçe’ye simultane çevirinin de yapılacağı Sempozyum, konuyla ilgilenen akademisyen ve araştırmacıların katılımına açıktır.

SEMPOZYUM TAKVİMİ

2015 Sempozyumunun konusunu oluşturan “Marka Hukuku”na ilişkin tebliğ sunmak isteyen akademisyen ve araştırmacıların, hazırladıkları tebliğ özetlerini pdf formatında 10 Ağustos 2015 tarihine kadar commerciallaw@ybu.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. Seçilen tebliğler 1 Eylül 2015 tarihine kadar bildirilecektir. Sempozyumun kesinleşmiş programının 1 Ekim 2015 tarihine kadar duyurulması planlanmaktadır. 27 Kasım 2015 tarihinde Ankara’da yapılacak olan Sempozyumda sunulacak tebliğlerin tam metinlerinin 9 Kasım 2015 tarihine kadar iletilmesi gerekmektedir. Gerek tebliğ özetleri gerek tebliğlerin tam metinleri hakem incelemesine tabi tutulacaktır. Sempozyumda sunulan tebliğlerin Ticaret ve Fikri Mülkiyet Hukuku (TFM) Dergisi yazım kurallarına uygun ve makale formatında hazırlanması gerekmektedir. Hakem incelemesi neticesinde uygun görülen tebliğ metinleri 2016 yılı içerisinde Ticaret ve Fikri Mülkiyet Hukuku (TFM) Dergisi’nde yayımlanacaktır.

Tüm konuşmacıların konaklama (en fazla 2 gece) ve ulaşım (uçak – economy class) masrafları Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından karşılanacaktır.

Ayrıntılı bilgi için:
Nevin MERAL
commerciallaw@ybu.edu.tr
+90 (312) 466 75 33 – 3636

Bu etkinlikle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Fikri(1)