21. Yüzyıl Hukuk Derneği

21. Yüzyıl Hukuk Derneği, farklı bir vizyon ve misyon benimsenerek 27 Ekim 2016 tarihinde kuruldu. Derneğin faaliyet belgesi 22 Kasım 2016’da İstanbul Valiliğinden alındı. Üç farklı üniversiteden 7 hukuk fakültesi öğrencisiyle herhangi bir proje açıklamadan ve üye alımına başlamadan yola çıkan dernek, 1 ay içinde 30 kişilik aktif kadroya ulaştı.
Herkesin kendisini bireysel ve sosyal anlamda geliştirebilmesi için özel proje ve çalışma sistemi olan ‘K2FP-Kendi Fikrin Kendi Projen‘i geliştiren 21. Yüzyıl Hukuk Derneğinde herkesin düşüncesi dikkate alarak üyelere ekiplerini kurup projelerini kendi imzalarıyla gerçekleştirme imkanı sunuluyor.

Yönetim Kurulu

  • Gökhan KURUCA – Yönetim Kurulu Başkanı
  • Yunus Emre SÜMBÜL – Başkan Yardımcısı
  • Rümeysa ERDUĞAN – Genel Sekreter
  • Furkan KURUCA – ME-TA (Medya & Tanıtım) Komitesi Başkanı
  • Ahmed DEMİR – AR-GE (Araştırma & Geliştirme) Komitesi Başkanı
  • Begüm ENGİN – Organizasyon Komitesi Başkanı
  • Mehmet KARACA – Sayman

Vizyonu:

21. yüzyılın gereklerine uygun olarak hukuki problemlerin çözümünde nitelikli projelerden ödün vermeden, hukuka ilgi duyan herkesin kendisine yer bulabildiği, en geniş kitleye seslenme gücüne sahip hukuk derneği haline gelmek.

Misyon:

Hukuka ilgi duyan herkesi, araştırma ve geliştirme ruhunun tam anlamıyla ortaya çıkabileceği nitelikli ve ileriye dönük projelerle buluşturmak ve yıllar geçtikçe daha fazla kitleye ulaşabilmek.

Projeler:

H21 Zirvesi

Akademik konferanslardan ziyade insanları başarı için motive etmek üzerine çalışmalar planlamanın daha yararlı olacağı düşüncesiyle doğan H21 Zirvesi içeriği itibarıyla gençlere hitap eden ilk hukuk zirvesi özelliği taşıyor. Onlarca avukatın çalıştığı; özelleştirmeler, enerji ve ulaşım projeleri, şirket birleşmeleri gibi dev yatırımlarda hukuki danışmanlık hizmeti veren büroların kurucu ortaklarının, ticaret hukukunun duayenlerinin ve önemli ceza davalarına bakan ceza avukatları ile ceza hukukunun duayenlerinin hukuk fakültesi öğrencileri ve genç avukatlarla tecrübelerini ve tavsiyelerini paylaşacağı bir zirvedir.

LawTalks – Araştır.Oluştur.Yayınla

Türkiye’nin en büyük hukuk medyası olmasının planlandığı proje kapsamında bütün öğrencilere, genç avukatlara ve akademisyenlere köşe ayrılması planlanıyor. Bu sayede öğrencilerin ve genç hukukçuların hem araştırma ruhlarını ortaya çıkararak bilgi birikimlerini artırmalarını hem de isimlerini markalaştırmaları için bir fırsat yakalamalarını sağlamak amaçlanıyor.

21. Yüzyıl Hukuk Derneği ile iletişim kurmak için: