Adalet Bakanı Abdulhamit Gül kimdir?

Başbakan Binali Yıldırım, 19 Temmuz 2017 tarihinde 65. Hükûmetin yeni Bakanlar Kurulunu açıkladı. Yeni kabinede Adalet Bakanlığı koltuğuna 26. Dönem Ak Parti Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül oturdu. Abdulhamit Gül’den önce Adalet Bakanı olan Bekir Bozdağ, son düzenlemede Başbakan Yardımcılığı görevine getirildi. Peki Abdulhamit Gül kimdir?

Türkiye Büyük Millet Meclisi 26. Dönem Ak Parti Gaziantep Milletvekili olan Abdulhamit Gül, 12 Mart 1977 Gaziantep Nizip doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olup Ankara’da serbest avukatlık yapmaya başlayan Gül, Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının gençlik kollarında aktif olarak görev aldı.

Bir dönem Milli Gençlik Vakfı Üniversitelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Gül, Hukuki Araştırmalar Derneğine (HUDER) üye oldu. Daha sonra Refah Partisi ve Fazilet Partisi Ankara İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği ile Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyeliği görevlerinde yer alan Abdulhamit Gül, HAS Parti Genel İdare Kurulu Üyeliği ve Ankara İl Başkanlığı görevlerine getirildi.

AK PARTİ 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildikten sonra Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı sorumluluklarını üstlenen Gül, AK PARTİ 5. Olağan Büyük Kongresinde yeniden MKYK Üyeliğine seçilerek AK PARTİ Genel Sekreteri görevine getirildi.

Evli ve üç çocuk babası olan Abdulhamit Gül, Başbakan Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşme istişare sonucu 19 Temmuz 2017 tarihinde Adalet Bakanı olarak görevlendirildi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül İletişim Bilgileri:

  • Twitter hesabı
  • Halkla İlişkiler Binası 4. Kat 2 Nolu Banko Oda: 4047
  • Telefon : +90 (312) 420 61 66 +90 (312) 420 61 67
  • Faks : +90 (312) 420 23 59