Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Hukuk Kulübü - TÜRKİYE HUKUK

Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Hukuk Kulübü

0

2009 yılında kurulan Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Hukuk Kulübü demokrasiye, laiklik ilkesine, devletin varlığı ve bütünlüğüne, hukuka ve insan haklarına saygılı; düşünen, sorgulayan ve sorunları çözmeye çalışan genç hukukçulardan oluşmaktadır.

Kulüp, akademik konferanslardan sosyal sorumluluk projelerine, yurt dışı çalıştaylarından sergi ve film gösterimlerine kadar birbirinden farklı projelerle gündemdeki konuların yalnızca hukuki açıdan değil aynı zamanda sosyal, psikolojik vb. açılardan da ele almakta; tarafsız etkinliklerle ulusal ve uluslararası hukuk hakkında çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Hukuk Kulübü kurulduğu günden bu yana tanışma toplantıları, sosyal sorumluluk projeleri, yurt dışı çalıştayları, uluslararası hukukta kariyer günleri, İnsan Hakları Haftası kapsamında seminerler, mülteci haklarına yönelik konferanslar, Anayasa değişikliği ile ilgili konferanslar, Güney Çin Denizi’ndeki Uluslararası Kamu Hukuku Sorunları etkinliği, sertifikalı programlar, Round Table çalışmaları, sergi ve film gösterimleri gibi faaliyetler organize etti.

Kulüp aynı zamanda Uluslararası Hukukta Kariyer etkinliğiyle Türkiye Hukuk’un “Yılın Hukuk Projesi 2016” ödülüne aday gösterilmişti.

 

Bir önceki yazımız olan Türkiye Barolar Birliği başlıklı makalemizde Metin Feyzioğlu, Türkiye Avukatlar Birliği ve türkiye barolar birliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Okuma önerisi:  Gelecek Kampı'17
Paylas.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: