Bilkent Üniversitesi Hukukta Kariyer Kulübü

2012 yılında kurulan Bilkent Üniversitesi Hukukta Kariyer Kulübü 200 aktif üyesiyle üniversitenin en kalabalık hukuk öğrencileri topluluğudur. Misyonlarını “Bir Hukuk Öğrencisinin İhtiyacı Olan Her Şey”i sağlamak üzerine kuran Kulübün yıllık etkinlik kapasitesi 80 bin TL’nin üzerinde. 

Moot Court, Sosyal Medya ve Yayın, Sosyal Etkinlikler, Hukuk Öğrencileri Forumu, Akademik Etkinlikler, Kurumsal
İletişim (Marketing) ve Sosyal Sorumluluk Projeleri olmak üzere 7 çalışma biriminden oluşan Hukukta Kariyer Kulübünün her çalışma biriminin başkanları bulunmakta ve bu komite başkanları bağımsız hareket edebilme imkânına sahip. Denetim organları bulunmakla birlikte her komitenin özgür çalışma alanı mevcut.

Kulübün marka haline gelmiş çalışmaları ve organizasyonları mevcut. Bu sene beşincisinin düzenlendiği Hukuk Öğrencileri Forumu 2017’de Türkiye’nin dört bir yanından gelen 200 hukuk öğrencisinin katılımıyla iki gün boyunca hukukun değişik alanlarında konferanslar gerçekleştirildi.

Bu yıl ilki düzenlenen Hukukta Kariyer Zirvesi 2016’da da ELİG, Esin, İçtemLegal ve Aksan hukuk bürolarıyla Türkiye’nin dört bir yanından gelen 180 hukuk öğrencisi bir araya getirildi.

Ayrıca kulübün dava öyküleştirmelerine, duayen hocalarla röportajlara ve üyelerin akademik makalelerine yer verdikleri Sine Qua Non adlı dergisi 6. sayısına ulaştı.

Bilkent Üniversitesi Hukukta Kariyer Kulübü, Lawyer-lawyee Sistemi ile Türkiye Hukuk’un “Yılın Hukuk Projesi 2016” ödülüne aday gösterilmişti.