Ceza Hukuku Pratik Çalışmalar - Seçkin Yayıncılık - TÜRKİYE HUKUK

Ceza Hukuku Pratik Çalışmalar – Seçkin Yayıncılık

0

Ceza hukuku alanında titiz ve önemli bir çalışmanın ürünü olan Ceza Hukuku Pratik Çalışmalar kitabı Kasım 2017’de Seçkin Yayıncılık etiketiyle yayımlandı. Prof. Dr. Mehmet Emin Artuk, Doç. Dr. Murat Volkan Dülger, Yrd. Doç. Dr. Esra Alan Akcan, Arş. Gör. Alaaddin Egemenoğlu ve Arş. Gör. Erkam Yılmaz’ın imzasını taşıyan eser, beş bölümden ve 448 sayfadan oluşuyor.

  • Ceza Hukuku Genel Hükümler
  • Ceza Hukuku Özel Hükümler
  • Ceza Muhakemesi Hukuku
  • Bilişim Suçları ve İnternet İletişim Hukuku

konu başlıklarına yer verilen çalışmanın birinci bölümü olay ve yargı kararlarının incelenmesi ile çözümünden, ikinci bölüm ceza hukuku genel hükümler dersi sınav sorularından oluşmaktadır. Diğer bölümlerde ceza özel, ceza muhakemesi hukuku, bilişim suçları ve internet iletişim hukuku sınav sorularına yer verilen kitapta sınav sorularının cevapları da bulunmaktadır.

Kitabı online sipariş etmek için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türk Anayasa Hukuku Mevzuatı 5. Baskı başlıklı makalemizde adalet yayınevi, Anayasa Hukukçuları Derneği ve Türk Anayasa Hukuku Mevzuatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Okuma önerisi:  Milletlerarası Ticari Tahkimde Tahkim Anlaşması Yapma Yetkisi ve Bu Yetkiye Uygulanacak Hukuk - Fatih IŞIK
Paylas.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: