ICIL Uluslararası Hukuk Formasyonu

Istanbul Center of International Law (ICIL), Hazırlık ve Bölüm olmak üzere iki ayrı programdan oluşan Uluslararası Hukuk Formasyonu açıyor. Hazırlık programına, üniversitelerin hazırlık sınıfında okuyan ve İngilizce seviyesi yeterli olmayıp bir yıl boyunca kişisel olarak dil kursuna gidecek öğrencilerin başvuruları kabul edilmektedir. Bölüm programına da İngilizcesi profesyonel düzeyde ders dinleyip dokümanlarla uğraşabilecek seviyede olan öğrenciler başvurabilmektedir.  

ICIL’in “Uluslararası Hukuk Formasyonu”na katılmak isteyen ve yukarıdaki şartları taşıyan öğrencilerin başvuru formunu 24 Temmuz 2017 Pazartesi gününe kadar doldurmaları gerekmektedir. Söz konusu formu, “Bölüm Programı”na başvuranların İngilizce olarak doldurma şartı bulunmaktadır.

Başvuruda bulunan adaylarla Skype üzerinden mülakat yapılacak ve Uluslararası Hukuk Formasyonuna katılacak öğrenciler bu mülakat sonrası belirlenecektir. Ayrıca öğrencilerin Y-TM3 Puanı ve Sıralaması, Mezun Olunan Lise ve Mezuniyet Not Ortalaması ile Yerleşilen Üniversite ve Bölüm bilgileri de istenmektedir.

“Uluslararası Hukuk Formasyon” Başvuru Formu