[infografik] Sayılarla 6. Uluslararası SUÇ ve CEZA Film Festivali - TÜRKİYE HUKUK

[infografik] Sayılarla 6. Uluslararası SUÇ ve CEZA Film Festivali

0

30 Eylül’de başlayacak ve 6 Ekim’e kadar sürecek 6. Uluslararası SUÇ ve CEZA Film Festivali onlarca konuşmacıya ve filme ev sahipliği yapacak. Festivalin akademik programı İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası Doktora Salonunda yapılırken, festival kapsamındaki filmler Atlas ve Feriye sinemalarında gösterime girecek.

6 gün sürecek Film Festivalinin akademik programı boyunca 16 oturum, 3 panel ve 2 konferans düzenlenecek. Akademik etkinliklere Türkiye’den 62, yurt dışından 18 olmak üzere 80 konuşmacı katılacak.

Toplam 39 film gösteriminin yapılacağı 6. Uluslararası SUÇ ve CEZA Film Festivali‘nde 1 belgesel, ‘yoksulluk’ kategorisinde 6 film, ‘adalet terazisi’ kategorisinde 7 film, ‘iz bırakanlar’ kategorisinde 6 film seyirciyle buluşacak.

Festival kapsamında 10 film, “Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması”nda, 9 film de “Uluslararası Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması”nda jüri karşısına çıkacak.

Türkiye Hukuk’un haftalar öncesinden duyurmaya başladığı 6. Uluslararası SUÇ ve CEZA Film Festivali için açtığı Facebook etkinliğine 5 bine yakın kişi kaydoldu.

Film Festivali’nin akademik programına buradan ulaşabilirsiniz.

sayilarla_suc_ve_ceza

Bir önceki yazımız olan En İyi Hukuk Filmleri Listesi 4 başlıklı makalemizde en iyi hukuk filmleri, hukuk filmleri ve hukuk filmleri listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylas.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: