İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Burs Başvuruları Başladı

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı, 2015-2016 Öğretim dönemi için burs ve mali yardım talebinde bulunacak öğrencilere yönelik burs başvuru sürecini resmen başlattı. İÜ Hukuk Fakültesi’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada dekanlığa bağlı 4 vakfın herhangi birinden burs almak isteyen öğrencilerin burs talep ve mülakat formlarını 9 Ekim 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar İÜ. Hukuk Fakültesi Dekanlığı’na teslim etmeleri gerektiği belirtiliyor.

Burs yardımında bulunacak vakıflar:

  • İÜ Hukuk Fakültesi Eğt. Öğr. ve Yard. Vakfı
  • Vedat Ardahan Vakfı
  • Prof. Tahir Taner Vakfı
  • Tinçel Kültür Vakfı

Burs başvurularıyla ilgili İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı şu detayları paylaştı:

– 2014-2015 eğitim döneminde yukarıda belirtilen Vakıflardan burs alan öğrencilerimizin alttan dersleri olmadığı takdirde bursları devam edecektir. Bu nedenle tekrar burs başvurusu yapmalarına gerek yoktur. Sadece; Tinçel Kültür Vakfı tarafından sağlanan mali yardımlar dönemlik olduğundan devamlılığı söz konusu olmayıp, ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin tekrar başvuru yapmaları gerekmektedir.

– Bursa ihtiyacı olup da alttan dersi olan öğrencilerimizin başvuruları ek kontenjan olması halinde değerlendirmeye alınacaktır.

– Başvuru yapan öğrencilerimizin fakültemiz internet sayfasında ilan edilecek “Burs Mülakat Tarihlerini” takip etmeleri önemle rica olunur.

– Başka Vakıflardan burs alan öğrencilerimizin bursları kesilecektir.

Burs başvuru formuna buradan ulaşılabilir.