Türk Anayasa Hukuku Mevzuatı 4. Baskı - TÜRKİYE HUKUK

Türk Anayasa Hukuku Mevzuatı 4. Baskı

1

Anayasa Hukukçuları Derneği tarafından ilk baskısı 2012 yılında yayına hazırlanan Türk Anayasa Hukuku Mevzuatı’nın Ekim 2015’teki 4. baskısı son değişikliklere göre gözden geçirilerek güncellendi. Kitap, Adalet Yayınevi etiketiyle satılıyor.

Türkiye’de Anayasa Hukuku alanındaki araştırmaların gelişmesini teşvik etmek, toplumdaki anayasal ve demokratik bilinci artırmak amacıyla önemli olan Türk Anayasa Hukuku Mevzuatı kitabı, Türkiye’nin anayasal gelişimini anayasa metinleri üzerinden ortaya koymaktadır.

Halen yürürlükte bulunan ve Türk Anayasa Hukuku açısından önemli olan kanun metinlerinin eklendiği yeni baskıda uluslararası insan hakları sözleşmeleri metinlerine de yer verildi. Böylece Türk Anayasa Hukuku Mevzuatı 4. Baskısında bütüncül bir özellik kazandı.

Mevzuatımızın bu yeni baskısında ilk üç baskıda yer alan anayasa metinleri ve kanun metinleri de tek tek gözden geçirildi. HSYK Kanununda ve Bilgi Edinme Kanununda yapılan son değişiklikler yeni baskıya işlendi. Bu değişiklikler işlenirken aynı zamanda dipnotlar verilmek suretiyle okuyucuya değişiklik bilgisi ve önceki kanun metninin sunulmasına özen gösterildi. Son olarak kitabın tahsisi de yapıldı ve okuyucunun beğenisine sunulmak üzere son baskısı gerçekleştirildi.

Türk Anayasa Hukuku Mevzuatı İçeriği

1982, 1961, 1924, 1921, 1876 Anayasaları
TBMM İçtüzüğü
Siyasi Parti, Seçim ve Halkoylamasına Dair Kanunlar
Anayasa Mahkemesi ve HSYK Kanunları
Anayasa Mahkemesi İçtüzüğü
Dilekçe Hakkı ve Bilgi Edinme Hakkına Dair Kanunlar
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Protokolleri
İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirgesi ve İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi
BM Uluslararası Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Haklar Sözleşmesi ve BM Medeni ve Siyasi Haklar Sözleşmesi

Anayasa Hukuku Mevzuatı 4. Baskısını Türkiye Hukuk’a özel %20 indirimle 32 TL’ye satın almak için burayı ziyaret ediniz.

turk_anayasa_hukuku_mevzuati1

 

Bir önceki yazımız olan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Hukuk Fakültesi başlıklı makalemizde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Hukuk Fakültesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylas.

1 Yorum

  1. Pingback: Kitap Seti Hediye Çekilişi (07 Kasım 2017) - TÜRKİYE HUKUK

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: