UEFA Futbol Hukuku Sertifika Programı

Kadir Has Üniversitesi, UEFA (Union of European Football Associations) ile anlaşma imzalayarak “UEFA Futbol Hukuku Programı” düzenlemek için hazırlıklara başladı.

Söz konusu anlaşma ile birlikte Avrupa çapında düzenlenecek olan “UEFA Futbol Hukuku Sertifika Programı”nın ‘Lider Akademik Ortağı’ olan Kadir Has Üniversitesi’nde sertifika programı Kadir Has Üniversitesi Spor Çalışmaları Merkezi’nin öncülüğünde gerçekleştirilecek.

UEFA Futbol Hukuku Sertifika Programı sayesinde ilk defa UEFA’ya üye olan ülkelerdeki futbol federasyonu çalışanları, futbol kulübü çalışanları ve diğer paydaşlar futbol hukuku alanında eğitim görecekler. Dört modülden oluşacak sertifika programının Ekim 2015’te başlayıp Eylül 2016’da sona ermesi planlanıyor.

İlk modülü 26-30 Ekim 2015 tarihleri arasında Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleşecek olan “UEFA Futbol Hukuku Programı’ seminerine katılanlara verilecek eğitimlerle birlikte, futbol organizasyonlarının güvenirliğinin ve profesyonelliğinin de artırılması amaçlanıyor.

Seminer programında yer alacak Futbol Hukukuna Giriş, FIFA Transfer Yönetmelikleri, Diğer Futbol Kural ve Yönetmelikleri ve CAS Sistemi ve Prosedürler konulu dört modül, özellikle uluslararası spor federasyonları ve CAS seviyesindeki davalarda faydalı olacak.

UEFA Futbol Hukuku Programı’nın bitiminde başarılı olan katılımcılara lider akademik ortak statüsündeki Kadir Has Üniversitesi tarafından ve Avrupa kıtasında akademik geçerliliği olacak İleride Derece Eğitim Sertifikası da verilecektir. Eğitimin diğer akademik ortakları ise Padova Üniversitesi (Padova, İtalya) ve Rey Juan Carlos Üniversitesi (Madrid, İspanya) olacak.

UEFA Disiplin ve Dürüstlük Birimi Başkanı Emilio Garcia ve uluslararası üne sahip CAS Hakemi Michele Bernasconi program direktörleri olarak görev alacakları UEFA Futbol Hukuku Programı’nda seminerler sırasıyla;

  • 26-30 Ekim 2015’te İstanbul Kadir Has Üniversitesi’nde
  • 18-22 Ocak 2016 tarihleri arasında Padova Üniversitesi’nde
  • 18-22 Mart 2016 tarihleri arasında Madrid Rey Juan Carlos Üniversitesi’nde
  • 12-15 Eylül 2016 tarihleri arasında UEFA’nın merkezi olan Nyon’da gerçekleşecek.

2015/2016 programı için başvuruların son tarihi 30 Haziran 2015.

Bu etkinlikle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.