Türkiye Hukuk’ta Yazarlık Hakkında

Türkiye Hukuk, öncelikli olarak Türkiye’de hukuk alanındaki etkinlikleri duyurma hedefiyle yayın yapan, kamuoyunu ilgilendiren hukuki gelişme ve haberleri yayımlayan, dijitalin dinamiklerine uygun yayın politikasına sahip ve yarar odaklı bir mecradır.

Kimler yazı gönderebilir?

Türkiye’nin en popüler hukuk etkinlikleri sitesi Türkiye Hukuk’ta “Yazar” olarak yer almak isteyen ön lisans, lisans veya yüksek lisans düzeyinde öğrencilerle hukuk fakültesinden mezun olup bu alanda kendini geliştirenler hukukun kapsamına giren konu, kavram, uzmanlık veya süreçlerle ilgili yazı / makale / haber odaklı içerikler gönderebilir.

Yazarlık statüsü

Türkiye Hukuk’a belli düzenli/düzensiz aralıklarla yazı gönderebilirsiniz. Her ay düzenli olarak (en az 10 ay boyunca) yazısı yayımlananlar, “Yazarlar“ listesine fotoğrafı, çalıştığı kurum/okuduğu bölüm, uzmanlığı gibi bilgileriyle eklenmektedir.

Şartlar – Ayrıntılar

Türkiye Hukuk’ta yayımlanan yazılar, okurlar tarafından referans kabul edilmektedir. Bu sebeple yazar olmak için birtakım şartlar bulunmaktadır.

  • Türkiye Hukuk’ta yazar olmak için atmanız gereken ilk adım “Yazarlık Başvuru Formu”nu eksiksiz doldurmaktadır. Editörlerimiz en kısa sürede sizinle e-postayla iletişime geçecektir. 
  • Türkiye Hukuk’a gönderilen yazıların daha önce bazılı ya da dijital hiçbir ortamda yayımlanmamış olması gerekmektedir.
  • Türkiye Hukuk editörleri, gönderilen yazılarda gerekli redaksiyon işlemlerini gerçekleştirir. Daha önce başka bir ortamda yayımlandığının tespiti, editöryal açıdan sorunlu, ağır imla hatalarıyla düzeltilemez anlatım bozukluklarının olması durumlarında yazı, yazara geri gönderilmektedir.. 
  • Tanıtım bülteni gibi reklam amacı taşıyan yazılar kabul edilmemektedir. 
  • Belli bir kişiyi, grubu, topluluğu, markayı, şirketi, ülkeyi vs. hedef alan, yıkıcı eleştiri, hakaret ve sataşma taşıyan; “siyasi” olarak değerlendirilen yazılar yayımlanmamaktadır.
  • Yayımlanan yazılar yazarın sorumluluğundadır. Yazıdan kaynaklı herhangi bir yasal süreç söz konusu olduğunda bu durum yazarı bağlamaktadır. Detaylar için ‘ni okuyun!
  • Türkiye Hukuk’ta yayımlanan yazılar, daha sonra yazarın talebiyle yayından kaldırılabilmektedir. 
  • Türkiye Hukuk, yayımlanan yazılara telif ücreti ödememektedir. Türkiye Hukuk’ta yazarlık gönüllülük esasına göre yapılmaktadır.

Yukarıdaki ayrıntı ve şartları kabul ediyorsanız “Yazarlık Başvuru Formu”nu doldurabilirsiniz.