“Yılın Hukuk Fakültesi” Ödülü İÜ Hukuk Fakültesi’ne Verildi

Türkiye Hukuk’un ilkini gerçekleştirdiği “Hukuka Yön Verenler” ödülleri kapsamında belirlediği “Yılın Hukuk Fakültesi” ödülü devlet üniversitesi kategorisinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin oldu. Ödülü, Türkiye Hukuk Genel Yayın Yönetmeni Av. Ahmet Akcan, İÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Sözüer‘e takdim etti.

İÜ Hukuk Fakültesi, Mart  2015 – Mart 2016  döneminde Türkiye Hukuk’ta yayımlanan hukuk etkinlikleri istatistiklerine göre en çok etkinlik düzenleyen hukuk fakültesi olarak ilk sıraya yerleşti.  Fakültesi adına ödülü kabul eden Prof. Dr. Sözüer, 8 kategoride verilen Hukuka Yön Verenler ödüllerinin ulaştırıldığı 7. isim oldu.

Türkiye Hukuk, önümüzdeki yıl ikinci defa dağıtılacak ödüller için daha kapsamlı bir çalışma gerçekleştiriyor. 2015 ödülleri sadece Türkiye Hukuk’ta yayımlanan etkinlik sayıları baz alınarak dağıtılmıştı. Ödüllerin dağıtılmasında daha adil olmak adına 2016 yılından itibaren büyük bir etkinlik havuzu oluşturan Türkiye Hukuk, ödül sahiplerini yıl içinde düzenlenen ve belgelenen bütün hukuk etkinlikleri kapsamında belirleyecek.

Ayrıntı: Hukuka Yön Verenler Ödülleri Nedir?