2021 Stajyer Hakları Farkındalık Yılı

Kadın haklarından hayvan haklarına kadar dünyada ve ülkemizdeki sorunların varlığının, iyileştirilmesi gereken konular, giderilmesi gereken eksikliler olduğunun farkındayız. Türkiye Hukuk olarak, bu konularda düzenlenen yüz yüze ve çevrim içi etkinlikleri hem duyurmaya hem de söz konusu etkinliklerde aktarılanları haberleştirmeye çaba sarfediyoruz.

Bu anlamda yıl içerisinde ilgili konulardaki etkinlikleri ve haberleri yayımlamaya devam ederken, farkındalık oluşturabilmek ve gürültüde kaybolmamasını sağlamak için Türkiye Hukuk olarak her yıl bir konuya odaklanmaya karar verdik.

Geçen haftalarda Stajyer Avukatlar Dayanışması ile yaptığımız çevrim içi görüşme sonrasında stajyer avukatların sıkıntılarını birinci ağızdan dinleme imkanımız oldu. Sonrasında bu sorunun altını çizmek ve farkındalığa katkı sunmak istedik. Ancak odak noktamızı sadece stajyer avukatlarla sınırlandırmayarak hak ihlaline uğrayan, haklarından habersiz olan her iş kolundaki stajyerlere yönelik yayınlar yapmak daha doğru olacaktı.

Bu sebeple Türkiye Hukuk yayın içeriği açısından 2021’i Stajyer Hakları Farkındalık Yılı olarak belirledi. Stajyer avukatlardan başlayarak farklı sektörlerde stajyerlik yapanların yaşadıkları sorunları ve bu sorunlara çözüm önerilerini gündeme taşımaya çaba sarf edeceğiz.

Bu anlamda 2021 yılı içerisinde stajyerlerle ilgili çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşlarıyla ve stajyerlerle hem bilgi hem deneyim paylaşımı hem de bilinçlendirme çalışmaları için iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyacağız. Konu hakkında bizimle aşağıdaki form üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Okuma önerisi:  4. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu Tebliğ Çağrısı