Ceza Hukuku Pratik Çalışmalar (Tamamı Çözümlü)

Tamamı çözümlü olduğu için büyük ilgi gören Ceza Hukuku Pratik Çalışmalar kitabının güncellenmiş ve genişletilmiş ikinci baskısı Seçkin Yayıncılık etiketiyle  yayımlandı. Kitapta Prof. Dr. Mehmet Emin Artuk, Dr. Öğr. Üyesi Esra Alan Akcan, Alaaddin Egemenoğlu ve Erkam Yılmaz’ın imzası bulunuyor.

Çalışma, “Olay ve Mahkeme Kararlarının Çözüm Yöntemi”, Ceza Hukuku Genel Hükümler Dersi Sınav Soruları ve Pratik Çalışmalar”, “Ceza Hukuku Özel Hükümler Dersi Sınav Soruları ve Pratik Çalışmalar” ile “Ceza Muhakemesi Hukuku Dersi Sınav Soruları ve Pratik Çalışmalar” olmak üzere dört ana başlıktan oluşmakta.

Eserin yeni baskısında suçun tipiklik ve hukuka aykırılık olmak üzere iki unsuru olduğu kabul ediliyor. Kitabın çözüm yöntemi de buna göre güncellendi. İkinci baskı, özellikle 2017 – 2018 eğitim öğretim yılında İstanbul Medipol Üniversitesi ceza hukuku genel hükümler, ceza hukuku özel hükümler ve ceza muhakemesi hukuku derslerinde yapılan pratik çalışmalarla sınav çözümlerini içermesinden dolayı ayrıca önem taşıyor. Ayrıca İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yapılan ceza hukuku genel hükümler ve ceza hukuku özel hükümler sınavlarının bir kısmının çözümleri de yeni baskıda yer buldu. 

Künye:

  • Kitabın adı: Ceza Hukuku Pratik Çalışmalar (Tamamı Çözümlü)
  • Yazarlar: Prof. Dr. Mehmet Emin Artuk, Dr. Öğr. Üyesi Esra Alan Akcan, Alaaddin Egemenoğlu, Erkam Yılmaz
  • Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
  • İkinci Baskı: Eylül 2018
  • Sayfa: 544
  • Kitabı ilgili bağlantıdan satın alabilirsiniz.