Hukuka Yön Verenler

Yayın hayatına “Türkiye’nin Hukuk Etkinlikleri Platformu’ sloganıyla 19 Mart 2015 tarihinde başlayan Türkiye Hukuk, 1 yıllık sürecin sonunda Hukuka Yön Verenler 2015’i duyurmaktan gurur duyar.

barolar_birligi

Türkiye Hukuk’un Mart 2015 – Mart 2016 döneminde yayımladığı hukuk etkinlikleri kapsamında Türkiye genelinde en çok etkinlik düzenleyen kurum olarak Türkiye Barolar Birliği’ne Hukuka Yön Verenler Özel Ödülü’nü vermekten onur duyarız.

yilin_hukukcusu

Sayın Prof. Dr. İlyas Doğan’a, Anayasa Teorisi kitabının Almanca’dan Türkçe’ye çevrilerek Anayasa Hukuku literatürüne kazandırılmasında gösterdiği büyük katkılardan dolayı Türkiye Hukuk tarafından Yılın Hukukçusu Ödülü’nü vermekten onur duyarız.

istanbul_barosu

Türkiye Hukuk’un Mart 2015 – Mart 2016 döneminde yayımladığı hukuk etkinlikleri kapsamında Türkiye genelinde en çok etkinlik düzenleyen İstanbul Barosu; Yılın Barosu olarak belirlenmiştir.

TH SERTIFIKA SOSYAL MEDYA-06

Türkiye Hukuk’un Mart 2015 – Mart 2016 döneminde yayımladığı hukuk etkinlikleri kapsamında devlet üniversiteleri arasında Türkiye genelinde en çok etkinlik düzenleyen İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Yılın Hukuk Fakültesi olarak belirlenmiştir.

TH SERTIFIKA SOSYAL MEDYA-02

Türkiye Hukuk’un Mart 2015 – Mart 2016 döneminde yayımladığı hukuk etkinlikleri kapsamında vakıf üniversiteleri arasında Türkiye genelinde en çok etkinlik düzenleyen Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Yılın Hukuk Fakültesi olarak belirlenmiştir.

| Bahçeşehir Üniversitesi’nin ödülle ilgili haberi |

TH SERTIFIKA SOSYAL MEDYA-03

Türkiye Hukuk’un Mart 2015 – Mart 2016 döneminde yayımladığı hukuk etkinlikleri kapsamında Türkiye genelindeki akademik programlarda konuşmacı olarak en çok görev alan Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feridun YENİSEY, Yılın En Aktif Hukukçusu olarak belirlenmiştir.

| Bahçeşehir Üniversitesi’nin ödülle ilgili haberi |

turavak

Türkiye Hukuk’un Mart 2015 – Mart 2016 döneminde yayımladığı hukuk etkinlikleri kapsamında Türkiye genelinde en çok etkinlik düzenleyen sivil toplum kuruluşu Türkiye Avukatları Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı (TÜRAVAK), Yılın Hukuk STK’sı olarak belirlenmiştir.

ideal_hukuk_kulubu

Türkiye Hukuk’un Mart 2015 – Mart 2016 döneminde yayımladığı hukuk etkinlikleri kapsamında üniversitelerin hukuk kulüpleri arasında Türkiye genelinde en çok etkinlik düzenleyen İstanbul Üniversitesi İdeal Hukuk Kulübü, Yılın Hukuk Kulübü Ödülü’ne layık görülmüştür.

*8 kategoride verilen ödüller Türkiye Hukuk’un 19.03.2015 – 18.03.2016 tarihleri arasında yayımladığı Türkiye genelindeki hukuk etkinlikleri istatistiklerine göre belirlendi.

**Ödül sahiplerine, “Hukuka Yön Verenler 2015” ödül sertifikaları en kısa sürede takdim edilecektir.  

***Bu yılın “EN İYİLERİ”ni belirlemek üzere “Hukuka Yön Verenler 2016” için geri sayım başladı.  Daha kesin ve şeffaf bir ödül sistemi için gerçekleştirdiğiniz / katıldığınız etkinlikleri, [Etkinlik Kaydı] formu  veya editor@turkiyehukuk.org adresi aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.