Pantheon-Sorbonne Üniversitesi Fransız ve Avrupa Hukuku Yüksek Lisans Programı

Programı düzenleyen kurum:

Fransız ve Avrupa Hukuku Yüksek Lisans Programı, Pantheon-Sorbonne Üniversitesi tarafından düzenlenmektedir.

Program takvimi ve ücreti:

Dersler Eylül ayında başlamakta ve Haziran ayında bitmektedir. Eğitim ücreti 10.000 Euro olup, bu tutar kayıt ücreti, sağlık hizmetlerini ve ders materyallerini kapsamaktadır.

Yüksek Lisans programına kimler başvurabilir?

Programa akıcı Fransızca bilgisi olan avukatlar, hukukçular ve yeni hukuk mezunları başvurabilmektedir.

Programın içeriği:

Müfredat, üniversite profesörleri ve avukatlar tarafından tartışmaya ve davaların incelenmesine olanak veren küçük sınıflarda öğretilmektedir. Program, teori ve pratiği birleştirmekte ve Uluslararası Hukuk pratiğinin gereksinimlerine odaklanmaktadır.

Mart ayı sonuna yakın ödev bitiminde öğrenciler Fransız/Avrupa hukuk firmalarında veya kurumlarda Nisan’dan itibaren en az 3 ay tam zamanlı olarak staj yapacaklardır.

Gerekli sınavları başarıyla geçen öğrenciler yıl sonu Pantheon-Sorbonne Üniversitesinin yüksek lisans derecesine (L.L.M) sahip olacaklardır.

Program, Fransız yargı alanının dışında kalan hukuk mezunlarına açıktır. Katılımcıların yazılı ve sözlü Fransızca dil yeterliliği gerekmekle birlikte Pantheon-Sorbonne Üniversitesi yıl boyunca yoğun Hukuk Fransızcası dersi vermektedir.

Başvuru:

Adaylar başvurularına göre değerlendirilecek ve Fransızca mülakatla seçilecektir. Başvurular 15 Haziran’a kadar posta yoluyla yapılabilir.

Programla ilgili daya ayrıntılı bilgi için bağlantıdaki PDF belgeyi inceleyebilirsiniz.

Program başvurusunu kaçırmamak için Facebook Etkinlik kaydı yapabilirsiniz.

Pantheon_Sorbonne