Bir Üniversite Daha Hukuk Fakültesine Kavuşuyor

Türkiye’deki üniversitelerin bazılarında henüz hukuk fakültesi bulunmuyor. Bunlardan biri de Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi. Üniversitenin Rektörü Mahmut Özer ise müjdeyi verdi: Hukuk fakültesi için geri sayım başladı!

Yerel basına açıklama yapan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Mahmut Özer, 2015 – 2016 eğitim öğretim döneminde Hukuk Fakültesi’nin resmen açılması için hızla çalışıldığını müjdeledi.

Özer, konuyla ilgili “Halkımızın taleplerini de göz önünde bulundurarak, üniversitemizin hem kontenjan açısından hem de akademik anlamda büyümesi için çalışmalarımız devam ediyor. Hedefimiz, üniversitemizin öğrenci sayısını 50 binlere çıkarmaktır. Yeni bölümler açarak bu amacımızı gerçekleştireceğiz. Hukuk Fakültesi’ni de önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetiştirmek istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’nin ismi 11.04.2012 tarih 28261 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6287 sayılı Kanunun 18. maddesi uyarınca “Bülent Ecevit Üniversitesi” olarak değiştirilmişti.

Üniversite şu an Zonguldak ili ve çevre ilçeleri ile birlikte 10 Fakülte, 3 Enstitü, 3 Yüksekokul, 6 Meslek Yüksekokulu ve 1 Devlet Konservatuarından oluşan yapısıyla eğitim ve öğretimini sürdürüyor.