En İyi Hukuk Dizileri

Hukuk Dizileri

Hukukçuların ve hukuk fakültesi öğrencilerine faydalı olabilecek, kendilerini geliştirmelerini sağlayacak hukuk dizileri listesi hazırladık. Türkiye Hukuk olarak hazırladığımız bu listedeki dizileri arkadaşlarınıza ve çevrenize hukuk dizi tavsiyesi olarak bulunabilirsiniz. Listeye eklemek istediğiniz hukuk dizi önerileri varsa yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

1-  Fearless

Suç, dram ve gizem türlerini barındıran 2017 yapımı Fearless dizisinin yönetmen koltuğunda Pete Davis oturmakta. Başrollerinde Helen McCrory, Wunmi Mosaku, Sir Micheal Gambon, Robert Weigert, Rebecca Callard, Jonathan Forbes ve Jamie Bamber’ın paylaştığı 6 bölümlük mini dizide cinayetle suçlanan bir adamın savunmasını yapan avukatın yaşadığı maceralar ele alınıyor. Dizinin IMDB puanı 7.2.

2- The Closer

Her bölümde farklı bir cinayeti aydınlatan The Closer dizisinin başrolünde Kyra Sedgwick, J. K. Simmons ve Corey Reynolds oynuyor. 2005-2012 yılları arasında yayınlanan 7 sezon süren The Closer toplam 109 bölümden oluşuyor. Dizideki işlenen cinayetlerin aydınlatmadaki sorgu tekniklerinde kullanılan yöntemler dikkat çekiyor.

3- Luther

Amerikan ve İngiliz yapımı olan Luther’in yönetmen koltuğunda, Brian Kirk, Stefan Schwartz, Sam Miller, Farren Blackburn, Jamie Payne oturuyor. John Luther, evliliğinde yaşadığı sorunlardan sonra mesleğinden uzaklaştırılır ve geri döndüğünde hiçbir şeyin eskisi olmadığını fark eder. 2010 yapımı aksiyon,drama, suç ve polisiye dizisi Luther 5 sezondan oluşuyor. 

4- Chicago Justice

Michael Chernuchin ve Dick Wolf’un yönetmen koltuğunda oturduğu başrollerinde Philip Winchester, Jon Seda ve Joelle Carter’ın oynadığı Amerikan dizisi, savcılığın Chicago’da yaşanan suçları ve adaletsizlikleri araştırmasını konu alıyor. 42 dakikalık tek bölümden oluşan Chicago Justice,  2017’de izleyiciyle buluştu. Dizinin IMDB puanı 6.8.

5-  L.A.Law 

8 sezon 172 bölümden oluşan L.A.Law dizisinin başrollerini Richard A. Dysart, Jill Eikenberry ve Corbin Bernsen paylaşıyor. 1986-1994 yılları arasında yayınlanan dizide 1980’lerin ve 1990’ların başındaki sosyal ve kültürel ideolojiler, idam cezası, kürtaj, ırkçılık, homofobi, cinsel taciz konuları ele alınıyordu. Zengin avukatlarla genç avukatlar arasındaki sosyal gerilimlerinde işlendiği dizinin IMDB puanı 7.0

6-The Good Fight

Mali dolandırıcılık hikayesinin ele alındığı dizide oyuncu olarak Christine Baranski, Rose Leslie, Cush Jumbo, Erica Tazel, Sarah Steele, Justin Bartha, Delroy Lindo, Nyambi Nyambi, Michael Boatman ve Audra McDonald rol alıyor. 2017 yapımı The Good Fight, 4 sezondan 40 bölümden oluşuyor. Suç ve dramanın işlendiği dizinin IMDB puanı 8.3.

7- Raising the Bar

Çaresiz ve haklarından mahrum olanlara idealist kamu avukatı Jerry Kellerman, Yargıç Trudy Kessler’in başkanlık ettiği mahkeme salonunda sık sık çatışmaktadır.  2008 yapımı 2 sezon  25 bölümden oluşan Raising the Bar’ın yönetmen koltuğunda Jesse Bocho oturuyor. Dizinin IMDB puanı 7.4.

8- Goliath

Eski firmasından kovulan bir avukat, onlardan intikam alma fırsatı veren bir dava bulur ve bu fırsatı değerlendirmek ister. 2016 yapımı 4 sezon 8 bölümden oluşan Goliath’ın başrollerini Billy Bob Thornton, Nina Arianda, Mark Duplass paylaşıyor. Goliath’ın IMDB puanı 8.2.

9- Bostan Legal

Boston Legal’de yer alan Crane, Poole ve Schmidt hukuk firmasının eski çalışanı Alan Shore’un istismarlarını ele alıyor. Crane, Poole & Schmidt, Amerika Birleşik Devletleri genelinde ofisleri ve uluslararası yerleri ile çok büyük ve saygın bir hukuk firması olarak gösteriliyor. Başrollerini James Spader, William Shatner, Candice Bergen’in paylaştığı 2004-2008 yılları arasında izleyiciyle buluşan Bostan Legal, 5 sezon 101 bölümden oluşuyor.

10- The Guardian

Dizinin kahramanı Nick Fallin, uyuşturucu mahkumiyetinin bir sonucunda bin 500 saatlik toplum hizmetine mahkum edilen bir şirket avukatı. Nick’in tam zamanlı çalıştığı bir hukuk firmasının kurucusu ve yönetici ortağı olan babasıyla olan gergin ilişkisine odaklanan dizinin başrollerini Simon Baker, Dabney Coleman,Raphael Sbarge, Amanda Michalka, Alan Rosenberg,Erica Leerhsen ve Wendy Moniz paylaşıyor. 3 sezon 67 bölümden oluşan dizinin IMDB puanı 7.4.

11- White Collar

Suç dehası Neal Caffrey’nin FBI ajanı Peter Burke’ye yakalanır. Fakat yüksek güvenlikli cezaevinden kaçmayı başaran Caffrey’in Peter’e sunduğu alternatif plan onu ikna eder. Başrollerini Matt Bomer, Tim DeKay,Willie Garson, Marsha Thomason, Tiffani Thiessen, Sharif Atkins ve Natalie Morales’in paylaştığı White Collar dizisi 6 sezon 81 bölümden oluşuyor. Michael Hurst, Rick Jacobson ve Jesse Warn’ın yönetmenliğini yaptığı 2009 yapımı dizinin IMDB puanı 8.2.