Hukuk ile İlgili Podcastler

Podcastler, bir süredir yükselişte ve ilgi görüyor. Özellikle araç kullanırken sıklıkla tercih edilen podcastler, Corona virüs salgını dolayısıyla evlerimize kapandığımız şu günlerde gündemin moral bozan atmosferinden arınmamıza da yardımcı olabilir. Evde vakit geçirdiğimiz şu günlerde hukukla ilgili podcastler dinleyerek mesleki gelişiminize katkı sağlayabileceğiniz gibi virüs gündem de sıyrılarak zihninizi rahatlatabilirsiniz. iTunes Podcast’te yer alan hukuk podcast kanal ve içerikleriyle ilgili listemizin faydalı olmasını dileriz:

1. LawUp: Hukuk ve Girişimcilik

LawUp, startupların hukuki süreçlerinin uzman avukatlar ve girişimcilerle konuşulduğu beş bölümlük bir podcast. LawUp podcasti iTunes Podcast‘ten de dinleyebilirsiniz.

https://open.spotify.com/show/2a5bHxXYcQdAswKF7Udf0g?si=3psWc7JxScSRkxzpVWDxNQ

2. Hukuk Başlangıcı Dersleri

Akademisyen Ertuğrul Uzun tarafından hazırlanan Hukuk Başlangıcı Dersleri, toplam on iki bölümlük podcast yayınlarından oluşmakta. Podcastte Hukuk nedir? Hukuk ahlaka uygun olmalı mı? Anayasa nedir, ne işe yarar? sorularının cevaplarının da arandığı bölümler yer almakta. Hukuk Başlangıcı Dersleri podcastini iTunes Podcast‘ten de dinleyebilirsiniz.

3. RadyoHukuk

Türkiye’nin ilk ve tek hukuk radyosu sloganıyla yayın yapan RadyoHukuk, Avukat Olmak ve Amfi-1 yayınlarına yer verilen podcastlerden oluşuyor. Alanında uzman isimlerle öğrencileri buluşturan podcast içeriklerinde hukuka dair konular ele alınan RadyoHukuk’un toplam dört podcast bölümünü aynı zamanda iTunes Podcast‘ten de dinleyebilirsiniz.

4. Avukatlık 101

Poddy Medya tarafından yayımlanan Avukatlık 101, dokuz podcast bölümünden oluşmakta. Avukatlık mesleğinin tüm boyutlarıyla ele alındığı podcastlerde avukatlık, stajyer avukatlık, küreselleşen dünyada hukuk bürosu yönetimi, avukat – müvekkil ilişkileri, hukuk bürolarında insan kaynakları yönetimi gibi konular ele alınmakta. Avukatlık 101 podcast yayınlarını iTunes Podcast‘ten de dinleyebilirsiniz.

5. Hukukun Temel Kavramları

Anadolu Üniversitesi tarafından hazırlanıp yayımlanan Hukukun Temel Kavramları podcastleri on iki bölümden oluşmakta. Hukukun Temel Kavramları’nı iTunes Podcast‘ten dinleyebilirsiniz.

6. Adalet Evi

Ahmet Cevdet ve Ahmet Refik’le Adalet Evinde Hukuka Dair podcast serisi, iki hukukçu tarafından hazırlanmakta. Hukuk ve adalet konularında farkındalık oluşturabilmek amacıyla hazırlanan podcastleri iTunes Podcast üzerinden de dinleyebilirsiniz.

7. StartUp ve Hukuk

LawPodcast bünyesinde hazırlanan StartUp ve Hukuk podcastleri 13 bölümden oluşmakta. Podcastlerde Fikrin Korunması, Kuluçka Merkezleri, Şirketleşme Süreci, Yatırım Süreci, Ortaklık Süreci, Exit Süreci gibi girişimleri ve girişimcileri ilgilendiren konular alanında uzman isimler tarafından ele alınmakta.

8. Sağlık Hukuku

LawPodcast tarafından hazırlanan Sağlık Hukuku podcast serisi 22 bölümden oluşmakta. Alkol ve uyuşturucu madde bağımlılığından hasta haklarına kadar birçok konunun ele alındığı podcast bölümleri farklı hukukçuların moderatörlüğünde hazırlanmakta.

9. Kişisel Verilerin Korunması ve Gri Alanlar

Av. Burak Özdemir tarafından hazırlanan ve LawPodcast bünyesinde yayımlanan Kişisel Verilerin Korunması ve Gri Alanlar podcastleri 5 bölümden oluşmakta. Özdemir, podcast yayınlarında bugüne kadar Av. Mert Can Boyar, Av. Çiğdem Çımrın, Av. Kıvanç Süerdem ve Av. Çağrı Uluslu’yu konuk etti.

10. KVKK ve Güncel Uygulamalar

LawPodcast bünyesinde yayımlanan KVKK ve Güncel Uygulamalar podcastleri, Av. Didem Kalaycıoğlu Birol tarafından hazırlanmakta.

11. Yapay Zeka – Robotlar ve Hukuk

LawPodcast bünyesinde yayımlanan Yapay Zeka – Robotlar ve Hukuk konulu podcastler, Av. Selin Çetin tarafından hazırlanmakta.