Kırıkkale Barosu

 

Kırıkkale Barosu Kuruluşu

Kırıkkale Barosu kurulmadan önce Baronun avukatları Ankara Barosuna kayıtlı olarak çalışmaktaydı. Ankara Barosu ile olan irtibat, Kırıkkale’nin avukatları arasından seçilen Ankara Baro Temsilcisi tarafından sağlanmaktaydı.

Son dönem Ankara Baro Temsilcisi Av. Adnan Cönger, 1989 yılında Kırıkkale İl olduktan sonra, Baro Temsilcisi girişimleri ile Baronun kurulma çalışmaları başlatılmıştır.T.B.B. Başkanlığının 13.09.1989 tarih ve 1222 Sayılı kararları ile Kıdemli Üye olan Av.H. İbrahim Akyürek’ e, Baronun kurulması görevi verilmiştir.İlk Genel Kurul, 21.10.1989 tarihinde toplanarak, Baro Başkanı ve diğer Baro organları seçimleri yapılmıştır.Seçim sonuçları T.B.B. Başkanlığı tarafından, 07.11.1989 tarih ve 1508 sayılı yazıları ile Adalet Bakanlığına bildirilerek, Baro bu tarihte Tüzel kişiliğini kazanmıştır.

Kırıkkale Barosu Komisyonları: Kadın Hakları Komisyonu, Avukat Hakları Komisyonu, Çocuk Hakları Komisyonu.

Kırıkkale Barosu Yönetim Kurulu

Baro Başkanı: Av. Erol Çakır

Başkan Yardımcısı: Av. Murat Abalı

Genel Sekreter: Av. İsmail Sevinç

Sayman: Av. Fatih Karabük

Yönetim Kurulu Üyeleri: Av. Oğuzhan Coşkun, Av. Ali Meriç Türkmenoğlu, Av. Adnan Uçar, Av. Ebru Akoğul,  Av. Sema Karayel Düz

Avukat Sayısı

Türkiye Barolar Birliği’nin 31.12.2014 verilerine göre Kırıkkale Barosu 54’ü kadın olmak üzere 168 kayıtlı avukata sahip.

Kırıkkale Barosu internet resmi sitesi: www.kirikkalebarosu.org.tr