Ankara 2 Nolu Barosu Yola Sabri Hafif’le Devam Edecek

Çoklu Baro Yasasının ardından Türkiye’de kurulan ikinci baro olan Ankara 2 Nolu Barosu, ilk olağan genel kurulunu 8-9 Ekim 2022 tarihlerinde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde gerçekleştirdi. Mevcut Baro Başkanı Eyüphan Korkmaz’ın tekrar aday olmadığı genel kurulda, sandıktan tek aday Av. Sabri Hafif çıktı. Hafif, kullanılan 726 oyun 667’sini alarak Ankara 2 Nolu Barosunun yeni başkanı seçildi.

Hafif, 1. Olağan Genel Kurulunda yaptığı konuşmasında Ankara 2 Nolu Barosunun, geçmişi yıllar öncesine dayanan bir birlik hayalinin mücessel hâli olduğunu; o birliğin ete kemiğe bürünerek Ankara 2 Nolu Barosu olarak ortaya çıktığını ifade etti.

İdeallerinden, düşüncelerinden, hedeflerinden bir milim sapmadan o birlik doğrultusunda yoluna devam edeceklerinin altını çizen Hafif, bu toprakların kıymetini bilenlerle yürümenin, bu ülkenin değerini görenlerle yan yana durmanın bahtiyarlık olduğunu belirtti.

Hafif, seçim sonuçlarının kesinleşmesinin ardından Twitter hesabından, başkanlık seçimine katılan ve oy kullanan meslektaşlarına teşekkür ettikten sonra “HEP BERABER DAHA GÜÇLÜ” Ankara 2 No’lu Barosu Başkanı Av. Sabri HAFİF paylaşımında bulundu.