Durakoğlu: Adalete ekmek, su kadar muhtacız

Yalova Hukuk Topluluğu, 25 Kasım Pazartesi Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesinde düzenlediği Yargı Reformu ve Güncel Hukukî Sorunlar Konferansında İstanbul Barosu Başkanı Avukat Mehmet Durakoğlu’nu ağırladı.

Durakoğlu, konferansta hukuk fakültesi öğrencilerine staj döneminde karşılaşacakları sorunları nasıl aşabileceklerini ve bu süreci verimli hale nasıl getirebileceklerine dair kendi deneyimlerini paylaşırken farklı ülkelerdeki stajyerlik süreçlerinden de örnekler verdi.

Türkiye’de nitelikli öğretimin eksik olduğunu vurgulayan Durakoğlu, Yeterlilik Sınavının hukuk fakültesi mezunu hukukçu adaylarının mesleki alanda yetkin olamamasından kaynaklı oluşabilecek sıkıntıların önüne geçebilmek için gerekli olduğunun altını çizdi.

İstanbul Barosu Başkanı Av. Mehmet Durakoğlu

Adalete, ekmek – su kadar ihtiyacımız olduğunu ve insanların bunu arzulaması gerektiğini dile getiren Av. Durakoğlu, adaletin devletin kurucu unsuru olduğunu hatırlatarak yargı bağımsızlığının önemini ve devlet bekasının buna bağlı olduğunu vurguladı.

Konferans sonunda Yalova Hukuk Topluluğu Başkanı Gökçem Yağmur Şen tarafından Mehmet Durakoğlu’na teşekkür hediyesi takdim edildi.

Haber: Yalova Üniversitesi Hukuk Topluluğu