Milletin Davası 1 – İstanbul Darbe Ana Davası

Editörlüğünü ve yazarlığını Av. Yasin Şamlı’nın yaptığı Milletin Davası 15 Temmuz Davaları 1 – İstanbul Darbe Ana Davası kitabı 668 sayfadan oluşuyor. Eser, 15 Temmuz 2018 tarihinde Lale Yayıncılık tarafından yayımlandı.

Takdim yazısından – Av. Yasin Şamlı

Bizler şehit yakınlarının ve gazilerin avukatları olarak; 16 Temmuz’dan itibaren meydanlarda kahramanca hukukuna sahip çıkan milletimizin hukukuna açılan davalarda da sahip çıkmaya karar verdik. Temsil ettiğimiz şehitlerin bedenlerini darbeciler paramparça etmişti. Buna rağmen bizler inancımız gereği, yargılanan hiçbir sanığa karşı kin ve nefretle hareket etmedik. Masumiyet karinesine, adil yargılanma hakkına, savunma hakkının kutsallığına dikkat ettik, savunmalarını günlerce dikkatle dinledik. 

Mutlak adaletin sağlanacağı, hiç kimseye hiçbir haksızlığın yapılmayacağı bir mahkemede hâkimler hâkiminin huzurunda yargılanacağımızı düşünerek hareket ettik. Esas hakkındaki beyanımızı da bu hassasiyetle hazırladık. Şehitlerimizin, gazilerimizin ve onların yakınlarının hukukuna sahip çıkacağımızı bir kez daha teyit ederiz. 

15TEMMUZ-BASKI