Adalet Bakanlığı Personeline 25 Bin TL Banka Promosyonu

Adalet Bakanlığı, personeli için banka promosyon anlaşmasının “rekor bir rakamla” protokole bağlandığını duyurdu.

Adalet Bakanlığı merkez ve merkez dışı birimleri ile adalet teşkilatında görev yapan personelin maaş, ücret ve diğer ödemelerinin yapılacağı banka, gerçekleştirilen ihalede en yüksek teklifi veren Vakıfbank olarak belirlendi. 3 yıllık promosyon bedeli olarak belirlenen personnele 25 bin TL ödeyecek olan Vakıfbank, ilgili ödemeleri 01.09.2022 – 01.10.202 tarihleri arasında kesinti yapmaksızın peşin olarak yapacak.

Adalet Bakanlığı tarafından konu hakkında yapılan basın açıklaması şu şekilde:

Adalet Bakanlığı personelinin banka promosyon anlaşması rekor bir rakamla protokole bağlanmıştır.

Adalet Bakanlığı merkez ve merkez dışı birimleri ile adalet teşkilatında görev yapan personelin maaş, ücret ve diğer ödemelerinin yapılacağı bankanın tespit edilmesi amacıyla gerçekleştirilen ihalenin ilk oturumu 19.08.2022 tarihinde yapılmıştır. 

İhalenin ilk oturumunda en yüksek teklif 20.100 TL olarak Vakıfbank tarafından verilmiştir. Diğer bankalar ise ihaleden çekilmiştir. 

Bakanlığımız temsilcileri ve Büro Memur Sen ile Koop İş Sen yetkililerinin katılımıyla 22.08.2022 tarihinde yapılan ihalenin son oturumunda Vakıfbank peşin ödenmek üzere 25.000 TL olarak teklifini revize etmiştir. 

Bu teklif üzerine ihale bu rakam üzerinden sonuçlandırılmıştır. 

İhale sonucunda 3 yıllık promosyon bedeli olarak belirlenen 25.000 TL, 01.09.2022 – 01.10.2022 arasında tek seferde, peşin ve eşit olarak hiçbir kesinti yapılmaksızın ilgili personellere ayrı ayrı ödenecektir.

Sürece katkılarından dolayı  Büro Memur Sendikası ile Koop-İş Sendikalarına ve Vakıfbank Genel Müdürü başta olmak üzere banka temsilcilerine teşekkür ediyoruz. 

Milletimize adalet hizmetlerini sunmak için faaliyetlerini özveriyle sürdüren her bir personelimize banka promosyon anlaşmasıyla ödenecek olan rekor miktarın hayırlı olmasını dileriz.

Haber kaynak