TBB, Olağanüstü Yardım Kapsamında Depremzede Avukatlara Destek Başvurularını Almaya Başladı

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu, 6 Şubat’ta yaşanan iki büyük deprem sonrası bürosu ve/veya meskeni kullanılamayacak durumda olduğu tespit edilen avukatlara olağanüstü yardım kapsamında ödeme yapılacağını duyurdu. Malik-kiracı, serbest-bağlı çalışan ayrımı yapılmayacak yardım tutarları, başvuru sayısı ve SYDF bütçesi göz önüne alınarak belirlenecek. Başvurular UHAP Sistemi üzerinden alınacak.

TBB resmî internet sitesinden yazılı olarak yapılan açıklama şu şekilde:


Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu tarafından Kahramanmaraş Merkezli deprem felaketi nedeniyle malik-kiracı, serbest-bağlı çalışan ayrımı yapılmaksızın bürosunu ve/veya meskenini kullanamayacak durumda olduğu tespit edilen meslektaşlarımıza, başvuru sayısı ve SYDF bütçesi göz önüne alınarak belirlenecek olan bedelin olağanüstü yardım kapsamında ödenmesine karar verilmiştir.

TBB SYDF’den yapılacak yardım, meslektaşlarımıza bürolarını ve/veya meskenlerini kullanamamalarından ve faaliyetlerini yürütememelerinden kaynaklı nakdi destek niteliğindedir. Türkiye Barolar Birliği kaynaklarını SYDF imkanları kapsamında meslektaşlarımızın ihtiyaçları için en üst düzeyde kullanacaktır. Depremden etkilenen meslektaş sayımızın çok yüksek olması nedeniyle SYDF kaynaklarının arttırılması yönünde çalışmalar yürütülmektedir.

Yardımların hızlı şekilde ulaştırılabilmesi için meslektaşlarımıza UHAP sistemi üzerinden başvuru ekranı açılmıştır.

Meslektaşlarımızın bilgilerine sunarız.

Kaynak