Çalışma Hayatındaki Kanunlar Kapsamında İş İade Zirvesi

İşe iade davalarını işverenler neden kaybediyor; nerede hata yapılıyor? soruları 15 Temmuz 2015 Çarşamba günü gerçekleştirilecek Çalışma Hayatındaki Kanunlar Kapsamında İş İade Zirvesinde masaya yatırılacak. 

İş Akdinin Feshi: Geçerli ve Geçersiz Fesih Nedenleri’nin tartışılacağı zirvede Marmara Ü. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdem Özdemir, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurşen CANİKLİOĞLU, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Uzmanı, Bilirkişi Av.Cüneyt Danar, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Doç. Dr. Erdem ÖZDEMİR ile TOKSÖZ GRUP Ücret ve Yan Haklar Müdürü Gülçin FURUNCU GÜNAL bilgilerini paylaşacak.

Zirvede cevap aranacak sorular şu şekilde:

  • Patron yada Yönetici Kaynaklı İşe İade Davalarına Neden Olan Usul ve Şekil Hataları Neler? “Hataların Belirlenmesi ve Kalıcı Çözüm Sisteminin Kurulması”
  • İşe İade davaları İle İlgili Suistimallerin Önüne Geçmek için Ne Gibi Önlemler Alabiliriz? “İstifa Edenler,İkale Sözleşmesi İmzalayanlar Bile İşe İade Davası Açıyor?”
  • İşe İade Davalarını Kaybetmemek İçin İK ve Hukuk Departmanı Nasıl Koordineli Çalışmalı? “Bugüne Kadar Hiç İşe İade Davasını Kazanamadık Ama Neden?”
  • İşe İade Davalarına göre İK’nın Hangi Fonksiyonlarında Ne Tür Düzenlemeler Yapılmalı? “Bugüne Kadar Hiç İşe İade Davasını Kazanamadık Ama Neden?”
  • İşe İade Davalarında Performans ve Verimliliğin İş Hukuku ve SGK Açısından Değerlendirilmesi Neden Kritik Öneme Sahip? “ Performans ve Verimliliğe Dayalı Fesihlerde Yanlış Yapılan Uygulamalar Neler? ”

Zirvenin sonunda gerçekleştirilecek ve”Çalışma Hayatındaki Kanunlar Kapsamında İşe İade Davalarının Değerlendirileceği” panelde “6098 Sayılı Yeni Borçlar Kanunu, Yeni Türk Ticaret Kanunu, 6331 Sayılı Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu” ele alınacak.

Katılımın ücretli olduğu zirveye 13 Temmuz 2015 tarihine kadar kayıt yaptırılması gerekiyor. Zirve ile ilgili daha detaylı bilgi ilgili bağlantıdan alınabilir.

Bu etkinlikle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.