Hukukla ilgili YouTube Kanalları

Hukuk alanında yayın yapan podcast kanalları listemizin ardından hukukla ilgili içeriklere sahip YouTube kanallarının listesini çıkardık. Türkçe içerikli kanallara yer verdiğimiz listede, şüphesiz ki keşfedemediğimiz / haberdar olamadığımız kanallar eksik olacaktır. Bu sebeple liste, sizin önerilerinizle zenginleşmeye devam edecektir.

Herkese Hukuk

Reşit Onuk tarafından hazırlanan Herkese Hukuk YouTube kanalında Telif Hakları, Hayvan Hakları, Ticari Hukuk, Boşanma Davaları, Aile Hukuku, Ceza Hukuku, İcra Hukuku, Tazminat Davaları, İş Hukuku ve Miras Davaları gibi pek çok konuda içeriklerin yer aldığı onlarca oynatma listesi bulunmakta.

Bir Tutam Hukuk

Muhammed Furkan Kızılateş tarafından içerikleri hazırlanan Bir Tutam Hukuk YouTube kanalında 39 video bulunmakta. Kanalda Stajyer avukat ücret alır mı? Hukuk fakültesi nasıl kazanılır? Sosyal medyanın yargılama üzerindeki etkisi nedir? Hukuk fakültesini tercih etmeli misiniz? gibi birçok soruya cevap olacak içeriklere yer verilmekte.

Canbolat Hukuk Kanalı

Avukat Bedrettin Canbolat ve Avukat Eyüp Sabri Canbolat tarafından hazırlanan Canbolat Hukuk Kanalında nişan bozmada zamanaşımı, şiddetli geçimsizlik sebebiyle boşanma, evlilikte mal rejimi sözleşmesi ve Corona virüs sebebiyle beyanname ve vergilerin ertelenmesi gibi birçok konuda içeriklere yer verilmekte.

Hukuk Başlangıcı Dersleri

Hukukçu Ertuğrul Uzun‘a ait YouTube kanalında Hukuk Başlangıcı Dersleri video serisi ile yeni başladığı Hepsinin Yeri Ayrı podcast yayınlarının kayıtları yer almakta.

Startup Hukuku

Startup Hukuku YouTube kanalında girişimcilik ekosistemine yönelik hukuku, hukukçulara da girişimciliği anlatan içerikler yer almakta. Kanalda Kişisel Verilerin Korunması, Dropshipping Startup Hukuku,E-Spor, Blockchain ve Kripto Paralar konularda onlarca video bulunmakta.

Feridun Yenisey Hukuk İhtisas Seminerleri

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi IGUL Direktörlüğü tarafından düzenlenen kayıtların yer aldığı Feridun Yenisey Hukuk İhtisas Seminerleri YouTube kanalında Uygulamalı Ceza Avukatlığı, Çapraz Sorgu ve Kurgusal Dava, Özel Hukuk Sunumları, İleri Avukatlık Hukuku, İdari Davalar ve Vergi Hukuku, Hukukçunun Sosyal Yönü, Yenisey Hukuk İhtisas Seminerleri, Hukukçular için İngilizce, Yenisey Ceza Muhakemesi Hukuk Dersleri, Uzlaştırma Teknikleri başlıklarında 11 oynatma listesine yer verilmekte.

Göstericiler Hukuk Bürosu YouTube Kanalı

İçerikleri Göstericiler Hukuk Bürosu Kurucusu Av. Aylin Göstericiler tarafından hazırlanan YouTube kanalında Sosyal medyada hakaret davası nasıl açılır? Nafaka iptali şartları nelerdir? Kıdem tazminatı ne kadar sürede ödenmelidir? Kamulaştırma nasıl yapılır? gibi birçok soruya yanıtların verildiği videolar bulunmakta.

MÜHFMED YouTube Kanalı

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunları ve Hukuk Araştırmaları Derneğinin (MÜHF-MED) YouTube kanalında özellikle canlı olarak gerçekleştirilen mühf Talks serisini seyretmenizi öneririz.

Marmara Hukuk Derneği YouTube Kanalı

Marmara Hukuk Derneği’nin YouTube kanalında son dönemde canlı yayın söyleşileri gerçekleştiriliyor.