İstanbul Tüketici Hakem Heyeti Baro Temsilcileri Çalıştayı

İstanbul Barosu Tüketici Hakları ve Rekabet Hukuku Merkezi, 15 Haziran 2015 tarihinde İstanbul Tüketici Hakem Heyeti Baro Temsilcileri Çalıştayı düzenledi.

Saat 10.15 – 10.30 saatleri arasında İstanbul Barosu Tüketici Hakları ve Rekabet Hukuku Merkezi Genel Sekreteri Av. Şeyda Şensoy ile İstanbul barosu Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Durakoğlu’nun açılış konuşmalarıyla başlayan çalıştay, Çağlayan Adliyesi Büyük Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

İki oturumdan oluşan çalıştayın ilk oturumunda 6502 Sayılı Yasa ile Yapılan Değişiklikler ve Uygulamaya Etkileri konusu masaya yatırıldı. Oturumun başkanlığını İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Şahin Erol üstlenirken konuşmacılar Doç. Dr. Mehmet Murat İnceoğlu (İstanbul Bilgi Ü. Hukuk Fak.) ile Emekli Hakim Sevtap Kaya bilgi ve tecrübelerini paylaştı.

Tüketici Uyuşmazlıklarının Tüketici Hakem Heyetlerinde Çözümü Usulü ile İlgili Güncel Meseleler ve Uygulamada Yaşanan Problemler konu başlığını taşıyan ikinci oturumun başkanlığını ise İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Sevgi Barutçu üstlendi. İkinci oturumun konuşmacıları Yrd. Doç. Dr. Evrim Erişir (İstanbul Bilgi Ü. Hukuk Fak.) ve  Emekli Hakim Sevtap Kaya oldu.

Bu etkinlikle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

20150615CALISTAY