Moda Hukuku Eğitim Programı

Etkinliği düzenleyen kurum:

Markalaşma Yolunda Moda Hukuku’nun ABC’si Eğitim Programı, Moda Hukuku Enstitüsü tarafından düzenlenmektedir.

Eğitimin tarihi ve yeri:

Eğitim programı 02 – 23 Nisan 2016 tarihlerinde Cumartesi günleri 10.00 – 17.00 saatleri arasında Hilton/Moda’da yapılacak.

Eğitimin süresi:

24 ders saati

Eğitimin içeriği:

Alanında uzman avukatlar ve akademisyenlerin rehberliğinde gerçekleşecek eğitim programının içeriği, moda hukuku üzerinde uzmanlaşmak isteyen stajyer avukatların ve hukuk öğrencilerinin de katılımına uygun olarak tasarlanmıştır.

Eğitim programı kapsamında, moda endüstrisinin değer zincirinin hukuki alt yapısı, başta fikri ve sınaî mülkiyet hukuku olmak üzere, sözleşmeler, e-ticaret, rekabet, reklam ve tüketici hukuku alt başlıkları altında hem teorik olarak hem de örnek vakaların incelenmesi şeklinde anlatılacaktır. Böylelikle katılımcılara, moda endüstrisinin gelişmekte olan en önemli disiplinlerinden biri olan moda hukukunun ne olduğu, dünyadaki ve ülkemizdeki konumu ve uygulama alanları, bu süreçlerde bilinmesi gereken temel moda hukuku kavramları ve alt başlıkları anlatılmış ve bu alanda farkındalık sağlanmış olacaktır.

Eğitimin hedef kitlesi:

Kendi moda markasını yaratmak isteyen girişimciler; hali hazırda mevcut markasını büyütmek ve korumak isteyenler; bağımsız olarak çalışan, yaptığı sözleşme ve atılımlarda ayağını yere güvenle basmak isteyen moda sektörü çalışanları; moda tasarımcıları; kariyerlerine moda sektöründe devam etmek isteyen hukukçular; moda tasarım sektöründeki üst-orta düzey yöneticiler, yönetici adayları, bu alanda kariyer yapmak isteyen bütün kademedeki çalışanlar; sektör profesyonelleri, kendi moda markasını yaratmak isteyen girişimciler, tasarımcılar; Moda Hukuku alanında uzmanlaşmak isteyen Avukat, Stajyer Avukat ve Hukuk Fakültesi 3. ve 4. sınıf öğrencileri bu eğitime katılabilirler.

Eğitim ücreti:

Eğitim ücreti: 2.300 TL; Öğrenci ve Peşin Ödemelerde: 1.950 TL

Eğitim programıyla ilgili diğer ayrıntılar:

Kontenjanın 30 kişiyle sınırlı olduğu eğitime katılanlara Moda Hukuku Enstitüsü onaylı sertifika verilecektir.

Ayrıntılı bilgi / başvuru:

Eğitim programıyla ilgili ayrıntıları ilgili internet sitesinden veya 0216 622 26 20; 0555 564 4484 numaralı telefonlardan alınabilir.

Etkinliği kaçırmamak için Facebook Etkinlik kaydı yapabilirsiniz.

moda_hukuku