SIHDA 2015 Toplantısı – İstanbul

Antik Hukuk ve Roma Hukuku alanlarında çalışmalar gerçekleştiren hukukçular tarafından kurulan SIHDA (Société Internationale Fernand De Visscher pour l’Histoire des Droits de l’Antiquité) topluluğun bu yılki toplantısını İstanbul’da gerçekleştiriyor.

Toplantılarını 1945 yılından bu yana her sene farklı bir ülkede düzenlenen SIHDA toplantılarının 69.su bu yıl MEF Üniversitesi ev sahipliğinde İstanbul’da yapılacak. 7-12 Eylül 2015 tarihlerinde düzenlenecek etkinliğin bu yılki ana teması “Bugünün Hukuk Programlarında Antik ve Antik Kanunda Yasal Eğitim” olarak belirlendi. Toplantılarda hukuk eğitiminin geçmişten günümüze geçirdiği değişim süreci ele alınacak.

Program detayının henüz netlik kazanmadığı etkinliğe 20 Haziran’a kadar kayıt yaptıranlar katılım ücreti olarak 300€; daha sonra kayıt yaptıranlar ise 300€ ödeyecek. 30 yaş altı katılımcıların söz konusu etkinlik için ödeyeceği ücret de 250€ olarak belirlendi.

SIHDA’nın 69. toplantısı kapsamında aralarında Bursa ve Antalya’nın da bulunduğu bir dizi seyahat planı da bulunuyor. Etkinliğe dair daha detaylı bilgileri ilgili bağlantıdan edinmek mümkün.

Bu etkinlikle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.