Türkiye Göç ve Entegrasyon Politikaları Karnesi

Brüksel merkezli Göçmen Entegrasyonu Politika İndeksi (MIPEX-Migrant Integration Policy Index) temsilcisi Thomas Huddleston, Türkiye’de göçmenlerin entegrasyonuna ilişkin izlenen politikaları değerlendirmek amacıyla 23 Haziran 2015 tarihinde İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne geliyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü tarafından düzenlenen toplantıda Türkiye’de göçmenlerin entegrasyonuna ilişkin izlenen politikalarda olumlu ve olumsuz şekilde ön plana çıkan noktaların altını çizilecek.

Dışarıdan katılıma kapalı olan toplantının başlangıcında Thomas Huddleston, değerlendirme ve sonuçları açıklayan bir sunum yapacak. Toplantının devamında ise Prof. Ayhan Kaya moderatörlüğünde Prof. Bianca Kaiser (İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi), Doç. Dr. Pınar Uyan (İstanbul Bilgi Üniversitesi), Doç. Dr. Saime Özçürümez (Bilkent Üniversitesi) ve Veysel Eşsiz (Mülteci Hakları Merkezi) sonuçlara ilişkin kısa birer değerlendirme yapacak.

Söz konusu değerlendirmelerin ardından toplantı, katılımcıların katkılarını sunacakları bir foruma dönüşecek ve sonuçlar ileri bir tarihte kamuoyu ile paylaşılacak.

Bu etkinlikle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.