Türkiye Sivil Anayasasını Arıyor Paneli

Hukukçular Derneği’nin Olağan Genel Kurul kapsamında aynı zamanda ‘Türkiye Sivil Anayasasını Arıyor’ konu panel de düzenleniyor. 4 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan panelde yeni anayasa arayışı uzun bir süredir devam eden Türkiye’de, sivil ve demokratik bir anayasanın nasıl olması ve yapılması gerektiği konusu tartışmaya açılacak.

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, Anayasa Hukukçuları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Eren ve gazeteci Mustafa Karaalioğlu’nun değerli görüşleriyle zenginleştirecekleri panel sonrası ise Yılın Hukukçuları Ödül Töreni gerçekleştirilecek. Törende İnsan Hakları, Mesleğe Katkı ve Uluslararası Hukuk dallarında üç isme ödülleri verilecek.

Panel ve ödül töreninden sonra Hukukçular Derneği Genel Kurulu’na geçilecek. Dört yüz hukukçunun katılacağı İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki Genel Kurul’un saat 15.00’te başlaması planlanıyor.

hukukçular derneği genel kurul