Uluslararası Hukuk Kış Okulu Programı

Düzenleyen:

2017 Uluslararası Hukuk Kış Okulu Programı, Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) tarafından düzenlenmektedir.

Tarih:

6-10 Şubat 2017

Mekan:

T.C. Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi; Dr. Sadık Ahmet Cad. No:8 Balgat / Ankara 06100

Programın amacı:

Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanlığı, uluslararası hukuka ilgi duyanlara bu alandaki önemli gelişmeleri aktarmak ve Türkiye’yi ilgilendiren uluslararası hukuk konularında derinlemesine bilgiler vererek, bir yandan uluslararası hukuk çalışmalarının ülkemizde gelişmesine katkıda bulunmak, diğer taraftan katılımcıların bu alanda donanım kazanmasına yardımcı olmak

Programa katılım şartları:

  • Kış okulunun katılımcıları, Uluslararası Hukuka ilgi duyan Hukuk Fakültesi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinde okuyan 3. ve 4. sınıf lisans öğrencileriyle lisansüstü öğrencileri arasından seçilecektir.
  • T.C. Vatandaşı olmak
  • Hukuk Fakültesi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinde 3. ve 4. sınıf lisans öğrencisi ya da lisansüstü öğrencisi olmak
  • En az 3.00 genel not ortalamasına sahip olmak (lisans veya yüksek lisans)
  • Üniversitelerindeki 2 (iki) akademisyenden alınacak referans mektubunu ibraz etmek (bitirmiş oldukları ya da halihazırda okumakta oldukları fakülteler kabul edilecektir)
  • Adli Sicil Kaydı evrakını ibraz etmek

Başvuru:

  • Yukarıdaki şartları taşıyan adayların başvurularını, kariyer hedeflerini içeren en fazla 400 kelimelik Türkçe ve İngilizce birer niyet mektubu ile birlikte, 16 – 22 Ocak 2017 tarihleri arasında Dışişleri Bakanlığının internet sitesi üzerinden yapmaları gerekmektedir.

Sertifika bilgisi:

Eğitim sonunda yapılacak genel değerlendirmeye göre katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.

İletişim / Bilgi: