Uluslararası Hukuk ve Ekonomi Konferansı

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, 8-9 Mayıs tarihlerinde Uluslararası Hukuk ve Ekonomi Konferansı (International Law and Economics Conference) gerçekleştiriyor. Konferans, Türkiye’de hukuk ve ekonomi üzerine gerçekleştirilen ilk konferans olma özelliği taşıyor.

Ankara’daki Bilkent Otel’de düzenlenecek olan konferansın hazırlık komitesinde Prof. Dr. Osman B. Gürzumar, Prof. Dr. Hans-Bernd Schäfer, Halil Baha Karabudak, Prof. Dr. Aslı E. Gürbüz Usluel ve Prof. Dr. Hüseyin Can Aksoy bulunuyor.

Hukuk – ekonomi analizlerini içeren çalışmalarla 15 Nisan 2015 tarihine kadar başvurulabilecek olan Uluslararası Hukuk ve Ekonomi Konferansı’nda hukuk ve ekonomi çalışmaları üç boyutta ele alınmaya çalışılacak. Ekonominin mevcut hukuk normları üzerindeki etkisinin analiz edileceği konferansta mikroekonomikler ve yasaya göre fiyat teorisi; yasaya göre refah ekonomisi ve kamu tercihi teorisi ve kamu ekonomisi ele alınacak.

Tüm sunumların İngilizce olarak yapılacağı Uluslararası Hukuk ve Ekonomi Konferansı’na (International Law and Economics Conference) katılım ücretsiz.

Bu etkinlikle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.