Avrupa’daki Uluslararası Kuruluşlar ve Mahkemeler Programı

Programın amacı:

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından her yıl geleneksel olarak iki kere düzenlenen Avrupa’daki Uluslararası Kuruluşlar ve Mahkemeler Programı’nın amacı küreselleşme çağının hukukî ve kurumsal ayağını teşkil eden uluslararası örgütler ile uluslararası yargı yerlerinin işlevleri ve işleyişleri hakkında kapsamlı bir eğitim sunmak ve katılımcılara bu kurum ve mahkemelerin yer aldığı şehirleri tanıma fırsatı sunmak suretiyle yaşayan hukuku tanımalarına imkan sağlamaktır.

Program kapsamı:

  • 18 Nisan 2016: İstanbul’dan Fransa – Strasbourg’a geçiş
  • 19 Nisan 2016: Avrupa Birliği Parlamentosu ziyareti ve eğitim konferansı*
  • 20 Nisan 2016: Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi “Khamtokhu and Aksenchik Rusya’ya karşı” davasında Büyük Daire duruşmasına katılım ve eğitim konferansı*
  • 21 Nisan 2016: Avrupa Konseyi ziyareti ve eğitim konferansı*
  • 22 Nisan 2016: Strasbourg’dan Paris’e geçiş
  • 24 Nisan 2016: Paris’ten İstanbul’a dönüş

*Uluslararası kurumlar ve mahkemelere gerçekleştirilecek ziyaretlerin kapsamı, ilgili makamlar tarafından tek taraflı değişikliğe tabi tutulabilmektedir.

Programın ayrıntıları

Bugüne kadar çok sayıda genç hukukçunun istifade ettiği programın Nisan 2016’da gerçekleştirilecek ayağı kapsamında Fransa’nın Strasbourg şehrinde bulunan uluslararası kurumlar ziyaret edilecektir.

Program ücreti:

Program, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenmektedir. Programa katılmak isteyen katılımcılar kendi yol, konaklama ve iaşe giderlerini karşılamakla yükümlüdür. Katılımcıların isteği üzerine BAU Hukuk Fakültesi Dekanlığı tarafından grup oluşturulacaktır.

Setifika bilgisi

Katılımcılar program sonunda katılım sertifikası almaya hak kazanacaktır.

Başvuru / İletişim:

Program hakkında daha ayrıntılı bilgi ve başvuru için: Cavit Hekim – cavit.hekim@law.bahcesehir.edu.tr – 0532 733 86 16

Programı kaçırmamak için Facebook Etkinlik kaydı yapabilirsiniz.

56de973abd723-fransa3