Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği (ELFA) Genel Kurul Toplantısı ve Konferansı

İstanbul, 32 ülkeden 100’ü aşkın hukuk fakültesinin dekan ve profesörlerini ağırlamaya hazırlanıyor. 16 – 19 Nisan 2015 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği (ELFA) Genel Kurul Toplantısı ve Konferansı, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi ev sahipliğinde organize ediliyor.

Hukuk fakültelerinin sorunlarına öncelik verilecek konferansta hukuk eğitiminde yaşanan sıkıntılar da masaya yatırılacak. Dünyanın birçok ülkesinden akademisyenin katılacağı etkinlikte dört gün boyunca maddi hukukun güncel sorunlarından hukuk fakültelerindeki eğitimlerde karşılaşılan sorunlara kadar pek çok konu tartışmaya açılacak.

Paneller şeklinde ilerleyecek olan konferansın açılış konuşmalarını ise Avrupa Birliği Genel Mahkeme Başkanı ve Lüksemburg Üniversitesi İdare Konseyi Başkanı Hakim Prof. Dr. Marc Jaeger, AALS – Amerikan Hukuk Fakülteleri Birliği Başkanı ve Kaliforniya Üniversitesi Hastings Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Leo Martinez, Batı Avusturalya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erika J. Techera ve Pekin Üniversitesi Uluslararası Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Philip McConnaughay yapacak.

Konferans Programı:

16 Nisan (Perşembe) Akşam: Resepsiyon
17 Nisan (Cuma) 09.00-13.00: Ana Oturum
14.00-18.00: Paneller
Akşam: Gala Yemeği
18 Nisan (Cumartesi) 09.00-13.00: Paneller
16.00-21.30: Boğaz Tekne Gezisi ve Akşam Yemeği
19 Nisan (Pazar): İstanbul Tarihi Yarımada Gezisi

2012 yılında Madrid, 2013 yılında Münster ve 2014 yılında Strazburg’da düzenlenen Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği (ELFA) Genel Kurul Toplantısı ve Konferansının program detaylarını ilgili bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

Bu etkinlikle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.