Bozdağ: Kamu Avukatlarının Özlük Hakları Ciddi Anlamda İyileştirilecek

Haber Global’ın canlı yayınına katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gündeme dair soruları yanıtlarken infaz koruma memurları, kamuda çalışan avukatlar ve Adalet Bakanlığı bünyesindeki sözleşmeli personele dair de önemli açıklamalarda bulundu.

İnfaz Koruma Memurlarının Şehitlik ve Özlük Hakları Düzenlenecek

Bursa’da saldırıya uğrayarak şehit olan infaz koruma memurunu hatırlatan Bakan Bozdağ, 7. Yargı Paketinde infaz koruma memurlarının şehitlik haklarıyla ilgili düzenlemelere yer verildiğini söyledi. Bir terör saldırısı olması durumunda şehit düşecek infaz koruma memurlarının ailelerinin, hâlihazırda şehit aileleri hangi haklara sahipse aynısına sahip olacaklarının altını çizen Bozdağ, infaz koruma memurlarının özlük haklarının iyi durumda olmadığını kendisinin de kabul ettiğini belirterek “İnfaz koruma memurlarımızın haklarını iyileştiren bir hazırlığımız da var. Maliye ile de görüşüyoruz. Oradan da onay aldığımız adımı atacağız.” ifadelerini kullandı.


Kamu Avukatlarının Hakları İyileştirilecek

Kamu avukatlarının sorunlarını yakinen bildiğini, özlük haklarının ciddi anlamda iyileştirilmesi için Cumhurbaşkanı’nın talimatının olduğunu ve 7. Yargı Paketinde bu konuda düzenlemelere de yer verildiğini belirten Adalet Bakanı Bozdağ, Maliye Bakanlığıyla konu hakkında görüşmelerin devam ettiğini dile getirdi.

Sosyal Medyada Yazan Her Şeye İtibar Etmeyin

“Genel bütçeli idareler çok açık söylüyor, bütün bakanlıklarda çalışan sözleşmeliler, bu yasalardan istifade ediyorlar.” diyen Bozdağ, sosyal medyada yazan her şeye itibar edilmemesi vurgusunda bulundu. Bozda, Adalet Bakanlığı bünyesindeki sözleşmeli personelin tamamının ilgili yasadan istifade edeceklerinin altını çizdi.

Kaynak