Bütün Avukatlara Özgecan Davası için Çağrı!

Tarsus’ta vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın davası 12 Haziran’da görülmeye başlayacak. Mersin Barosu, bir çağrıda bulunarak bütün avukatların Özgecan Davasında müdahil olmalarını istedi.

Mersin Barosu, resmi internet sitesinde Özgecan Aslan’ın fotoğrafının yer aldığı ve üzerinde ‘Özgecan Aslan Davasına Çağrımızdır’ başlığının yer aldığı duyuru ile baroya kayıtlı avukatlardan yetki belgelerini düzenlemelerini istedi.

İlgili bağlantıda yer alan yetki belgesi Özgecan Aslan’ın anne ve babası Songül ve Mehmet Aslan’ın Avukat Sevim Küçük’e verdiği vekalet ile hazırlanırken söz konusu yetki belgesinin kapsamı 1136 sayılı Avukatlık Kanunu’nu değiştiren 4667 sayılı Kanun’un 36. maddesi ile 56. maddesine eklenen hüküm uyarınca vekaletname yerine geçiyor.

Mersin Barosu’nun çağrısına birçok avukat destek verirken Baro yönetimi de Aslan ailesine her türlü hukuki desteği sağlayacağının altını çiziyor.

Özgecan Davasında müdahil olmak isteyen avukatlar başvurularını mersinbarosu.org.tr/yetkibelgesi adresinden gerçekleştirebilirler.

mersin barosu