Hukuk Fakültesinden Mezun Dünyaca Ünlü İsimler

John Cleese (Aktör)

Sinema tarihinin en başarılı komedyenlerinden biri olan John Clesse, Cambrigde Hukuk Fakültesi mezunudur. Hukuk Fakültesinde okuyorken Monty Python komedi topluluğunu kuran İngiliz aktör, sayısız filmde oynamış ve Emmy, BAFTA gibi çok önemli ödüller almıştır. Oyunculuğun yanı sıra senaristlik, müzisyenlik gibi pek çok sanat dalıyla da ilgilenmiştir.

Ben Stein (Aktör, yazar, politikacı)

Ben-Steinxx
Tam adıyla Benjamin Jeremy Stein, 1970’de Yale Hukuk Fakültesi’nden birincilikle mezun olmuştur. Üniversite yıllarında yaptığı konuşmalar sayesinde dikkat çeken ve oldukça popüler olan Stein, hayatı boyuna pek çok farklı sektörde çalışmış ve başarılı olmuş sonucundaysa büyük bir servet edinmiştir. Akademik kariyerine de devam edip profesör unvanı alan Ben Stein; ekonomi, finans sektörlerinde önemli isimlerden biri olarak konferanslar vermekte, politika ve medya ile ilgilenmekte ve aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.

Gerard Butler (Aktör)

gerard-butlerxx

Gerard Butler, Glasgow Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Bir hukuk firmasında stajyer avukatlık yaparken işten çıkarıldıktan sonra para kazanma amacıyla küçük rollerle oyunculuğa başlayan Butler, oynadığı rollerle adından söz ettirmeye başlamış ve ünlü bir aktör olmuştur. Özellikle 300 filminde oynadığı başrol ile dünya çapında üne kavuşmuştur.

Jeff Cohen (Aktör, avukat)

Jeff-Cohen-Lawrence-Chunk-Cohen xx

Jeff Cohen, California Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur ve avukatlık yapmaktadır. Henüz 11 yaşındayken Steven Spielberg’in yönettiği The Goonies filminde çocuk aktör olarak yer almıştır. Medyadaki bu tecrübelerini hukuk alanında kullanmayı tercih eden Cohen, kurduğu hukuk bürosunda medya avukatlığı yapmaktadır.

Andrea Bocelli (Müzisyen)

andrea bocelli xx

Andrea Bocelli, Pisa Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Kısa bir süre avukatlık yapmış ancak daha sonra küçük yaşlarından itibaren ilgi duyduğu müzisyenlik alanında kariyerine devam etmiştir. Dünyanın en önemli üçüncü tenoru olarak kabul edilmektedir. Özellikle ‘Con te Partiro’ isimli parçayla adını duyurmuş, aylarca müzik listelerinin en başında yer almıştır.

Franz Kafka (Yazar)

kafkaaxx

Modern Dünya Edebiyatının önemli yazarlarından biri olan Kafka, Prag’da yaşamıştır. Münih’de Hukuk okumuş aynı zamanda yazmaya başlamıştır. Yazılarında aile ilişkileri ve hukuk sistemi eleştirileri öne çıkmaktadır. Tamamlanmış 7 kitabı bulunmaktadır, kitaplarını Almanca kaleme almıştır.

Barack Obama (ABD Başkanı)

obamaxx

ABD tarihinin ilk siyasi devlet başkanı olarak önemli siyasi gelişmelere imza atmıştır. Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okumuş ve 12 yıl boyunca Chicago Üniversitesinde Anayasa hukuku dersleri vermiştir. İllinois Eyalet Senatosuna seçilerek siyasete il adımı atmış, siyasi yükselişi devam etmiş ve 2008 yılında başkan seçilmiştir. Halen ABD başkanıdır.