İstanbul 2 Nolu Barosu, İkinci Kez “Yasin Şamlı” Dedi

İstanbul 2 Nolu Barosu, 2. Olağan Genel Kurulunu 15 Ekim 2022 tarihinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1 Nolu Amfide gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Av. Yasin Şamlı, kullanılan 2 bin 558 oyun bin 171’ini alarak ikinci kez İstanbul 2 Nolu Baro Başkanı seçildi.

2. Olağan Genel Kurul sürecini “Türkiye’nin en güçlü barosuyuz” sloganıyla yürüten Av. Şamlı, “büyük medeniyet projesinin bir parçası” olduğunu vurguladığı İstanbul 2 Nolu Barosunun niçin Türkiye’nin en güçlü barosu olduğunu sekiz maddeyle sıraladı:

  1. Üyelerimizin inanç, gönül ve ülkü birliği var.
  2. Hiçbir meslektaşı ötekileştirmiyoruz.
  3. Üyelerimizi kıyafetleri nedeniyle yargılamadık.
  4. Baro odalarımız ve bilgisayarlarımız bütün meslektaşlara açık.
  5. Avukata hizmet için yarışıyoruz.
  6. Darbelerin karşısında olduğumuzu ve milletimizin hukukunu her hâl ve şartta savunacağımızı bütün dünyaya ilan ettik. Darbelecilerin yanında hiç yer almadık.
  7. İslam Hukuku Araştırmaları Merkezi kuran ilk ve tek baroyuz. Milletimizin inanç ve değerlerine uygun hukuk üretim merkezi olma hedefi için çalışıyoruz.
  8. Avukatlık mesleğinin 100 yıllık sorunlarına çözüm üretmek için baromuzda üyelerimizle her gün toplantılar, istişareler yapıyoruz. Yaptığımız bu toplantılarla bütün üyelerimizi yönetime katmak için çaba harcıyoruz.

2. Olağan Genel Kurulun ardından paylaştığı tivitte “2. Olağan Genel Kuruluna katılan ve baromuzun yönetimini tarafımıza emanet eden değerli meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullanan Şamlı, emanetin ağırlığının farkında olduğunun altını çizdi.