İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı, 2015-2016 Öğretim dönemi için burs ve mali yardım talebinde bulunacak öğrencilere yönelik burs başvuru sürecini resmen başlattı. İÜ Hukuk Fakültesi’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada dekanlığa bağlı 4 vakfın herhangi birinden burs almak isteyen öğrencilerin burs talep ve mülakat formlarını 9 Ekim 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar İÜ. Hukuk Fakültesi Dekanlığı’na teslim etmeleri gerektiği belirtiliyor.

Burs yardımında bulunacak vakıflar:

  • İÜ Hukuk Fakültesi Eğt. Öğr. ve Yard. Vakfı
  • Vedat Ardahan Vakfı
  • Prof. Tahir Taner Vakfı
  • Tinçel Kültür Vakfı

Burs başvurularıyla ilgili İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı şu detayları paylaştı:

– 2014-2015 eğitim döneminde yukarıda belirtilen Vakıflardan burs alan öğrencilerimizin alttan dersleri olmadığı takdirde bursları devam edecektir. Bu nedenle tekrar burs başvurusu yapmalarına gerek yoktur. Sadece; Tinçel Kültür Vakfı tarafından sağlanan mali yardımlar dönemlik olduğundan devamlılığı söz konusu olmayıp, ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin tekrar başvuru yapmaları gerekmektedir.

– Bursa ihtiyacı olup da alttan dersi olan öğrencilerimizin başvuruları ek kontenjan olması halinde değerlendirmeye alınacaktır.

– Başvuru yapan öğrencilerimizin fakültemiz internet sayfasında ilan edilecek “Burs Mülakat Tarihlerini” takip etmeleri önemle rica olunur.

– Başka Vakıflardan burs alan öğrencilerimizin bursları kesilecektir.

Burs başvuru formuna buradan ulaşılabilir.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Burs Ücretleri başlıklı makalemizde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Okuma önerisi:  Avrupa Birliği Hukuku Semineri