TBB Başkanı Sağkan: Görüntüler Facia

On ili etkileyen, tüm Türkiye’yi sarsan 6 Şubat’taki deprem sonrası önce Hatay’a ardından Kahramanmaraş’a ulaşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı R. Erinç Sağkan, Kahramanmaraş’tan paylaştığı videoda, şehrin içinde bulunduğu durumu “facia” sözleriyle özetledi.

TBB olarak hem Kahramanmaraş Barosundaki meslektaşların sorunlarıyla ilgilenmek ve halkın sıkıntılarına yardımcı olabilmek amacıyla şehre geldiklerini belirten Sağkan, Kahramanmaraş’taki görüntülerin çok kötü olduğunun altını çizerek insanların çaresiz durumuna ve şehirdeki yıkımın büyüklüğüne dikkat çekti.

Kahramanmaraş Barosuna kayıtlı avukatların hem barınma hem gıda ihtiyaçlarının giderilmesi hem de vatandaşların ihtiyaçlarına destek olunabilmesi için sahada çalışma yürüttüklerini ifade eden TBB Başkanı Sağkan, baroların gönderdikleri yardım ve gıda malzemelerinin şehre ulaştığı bilgisini paylaştı.

TBB Genel Sekreteri ve Ankara Barosu Başkanıyla birlikte Kahramanmaraş’ta olduklarını söyleyen Sağkan, deprem yaralarının sarılabilmesi amacıyla etkin şekilde görev alacaklarını ve meslektaşlarının ve yurttaşların sorunlarının çözümü için çaba sarfetmeye devam edeceklerini ifade etti.

Kaynak1

Kaynak2

Okuma önerisi:  3 Yeni Hukuk Fakültesi Kuruluyor