Anayasa Teorisi – Verfassungstheorie

Anayasa Hukukçuları Derneği tarafından iki yıllık titiz bir çalışma sonucu Almancadan Türkçeye tercüme edilen ve Lale Yayıncılık’tan çıkan Anayasa Teorisi  (Verfassungstheorie), anayasa hukuku alanında başucu eseri olarak kabul ediliyor.

Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Otto Depenheuer ve Avusturyalı hukuk bilimci ve Avusturya Anayasa Mahkemesi üyesi Prof. Dr. Christoph Grabenwarter’ın editörlüğünde Anayasanın temel esasları, anayasanın şekline ve içeriğine ilişkin zengin teorik yaklaşımlar içeren, tanınmış Alman kamu hukukçularının kaleme aldığı makalelerden oluşan Anayasa Teorisi (Verfassungstheorie) Prof. Dr. İlyas Doğan’ın çeviri editörlüğü ile Türkçe’ye kazandırıldı.

1081 sayfalık bir başucu eseri özelliğine sahip kitapta kuramsal derinliği olan 27 makale yer alıyor.

Arka Kapak Yazısı:

Anayasa teorisinin bir dizi işlevi bulunmaktadır: Anayasa teorisi; ön kabulleri açıklayan, anayasal şartlar ile beklentileri inceleyen ve anayasanın ideal örneklerini yeniden oluşturan anayasa hukuku dogmatiğine hizmet eder, kategorilerin ve kurumların oluşturulmasına temel teşkil eden anayasa karşılaştırmasına hizmet eder ve böylece somut karşılaştırma için ölçütler oluşturur. Anayasa teorisi, aktörlerine yol haritası, perspektif ve davranış seçenekleri sunarak anayasa hukuku politikasına hizmet eder.

Anayasa Teorisi (Verfassungstheorie) kitabını incelemek ve satın almak için online satış sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yayınevi: Lale Yayıncılık
Editörler: Prof. Dr. Otto Depenheuer, Prof. Dr. Christoph Grabenwarter
Çeviri Editörü: Prof. Dr. İlyas Doğan
ISBN: 978-605-85-235-5-5
Sayfa Sayısı: 964
Boyut: 15.5X23
Kapak: Özel ciltli

Anayasa-Teorisi