Bozdağ: Terör Örgütleri Vazgeçmedi

Terör saldırısının gerçekleştirildiği İstiklal Caddesi’nde incelemelerde bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, konuyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının iki Cumhuriyet Başsavcısı Vekiliyle sekiz Cumhuriyet savcısı; ayrıca altı adli tıpla ilgili konulardaki işler için savcı görevlendirdiğini açıkladı.

Sosyal hesaplarda yayılan asılsız haberlerle ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma başlattığını ve bunlarla ilgili adli süreçlerin işletildiğini ifade eden Bakan Bozdağ, Türkiye’nin hukuku, menfaati söz konusu olduğunda dünyayı da karşısına almaktan korkmayan halk iradesi vurgusunda bulundu.

Terör örgütlerinin organize eylem yapabilme kabiliyetlerinin kalmadığını söyleyen Bozdağ, Türkiye’nin terörle mücadelesini artık sınırların dışında başarıyla yürüten bir ülke olduğunun altını çizerek “Kim hangi hesabı yapıyorsa bin defa düşünmeli. Türkiye’yle baş etmek Türkiye’yi durdurmak Türkiye’nin gidişatına sekte vurmak kolay değil.” mesajını verdi.


 Hükûmet olarak terör örgütlerine fırsat vermemeliyiz

Terör örgütlerinin fırsat buldukları an eylem yaptıklarına dikkat çeken Bakan Bozdağ, bu sebeple hükümet olarak vazifelerinin terör örgütlerine bu fırsatı hiçbir an, hiçbir yerde vermemek olduğunu belirtti. Bunun için etkin bir mücadele yürütüldüğünü dile getiren Bozdağ, “Bundan sonra terör örgütleri eylemden vazgeçtiler mi, etkin mücadeleyi yaptık diye vazgeçmediler. Türkiye’yi onlara dar ettik diye mücadeleden vazgeçtiler mi? Vazgeçmediler.” ifadelerini kullandı.

Kaynak

Okuma önerisi:  Bozdağ: Yargı Kararları Siyasi Terazide Tartılıyor