Cambridge Üniversitesi Hukuk Fakültesinden Dr. Ali Emrah Bozbayındır’a Ödül

Cambridge Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından 2019 yılı “Herbert Smith Freehills Visitor” ödülü, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ali Emrah Bozbayındır‘a verildi. 

Burs programını kapsayan Herbert Smith Freehills Visitor ödülü sayesinde Dr. Bozbayındır, Cambridge Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyeleriyle birlikte Mukayeseli Önleyici Ceza Hukuku konusunda hazırladığı monografik eseriyle ilgili çalışmalarını yürütecek. Program kapsamında Dr. Bozbayındır, hem Cambridge Hukuk Fakültesi öğretim üyeleriyle hem de diğer ülkelerden gelen seçkin hukukçularla iş birliği içerisinde akademik araştırmalarını gerçekleştirecek.

Dr. Ali Emrah Bozbayındır’ın, Cambridge Hukuk Fakültesinde çalışacağı Mukayeseli Önleyici Ceza Hukuku konusuyla ilgili daha önce kaleme aldığı “The Advent of Preventive Criminal Law: An Erosion of Traditional Criminal Law” başlıklı makalesi Oxford ve Varşova’da Hukuk Felsefesi ve Ceza Hukuku seminerlerinde kaynak olarak kullanıldı ve İtalyancaya çevrildi.

Herbert Smith Freehills Visitor Ödülü Nedir?

Cambridge Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından verilen en prestijli fellowship programı olan Herbert Smith Freehills Visitor’a Cambridge Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinin adayı önermesi suretiyle başvurulabiliyor. Programa Birleşik Krallık hukuk fakülteleri öğretim üyelerinin yanında yabancı ülkelerin hukuk fakültelerinde görev yapan akademisyenler de kabul ediliyor.