Hekimin Hukuki ve Cezai Sorumluluğu Konulu Tıp Hukuku Sempozyumu

Türkiye Adalet Akademisi Bilimsel Çalışmalar ve Enformasyon Daire Başkanlığı, Hekimin Hukuki ve Cezai Sorumluluğu Konulu Tıp Hukuku Sempozyumu düzenliyor.

Asliye Hukuk ve Asliye Ceza Hâkimleri ile Cumhuriyet Savcılarına yönelik olarak Mersin’de 26-27-28 Ekim 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek “Tıp Hukuku (Hekimin Hukuki ve Cezai Sorumluluğu)” konulu sempozyuma katılacakların belirlenmesinde oldukça titiz davranılıyor.

Öyle ki “Hekimin Hukuki ve Cezai Sorumluluğu” konusunda akademik çalışması bulunan hakim ve savcılara öncelik tanınacak. Ayrıca Seminere katılacak katılımcılar ve bunların izin hususu 6087 sayılı Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Kanununun 9’uncu maddesi uyarınca Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından belirlenecek.

Önemli not: Sempozyuma katılmak isteyenler için başvuru tarihi 18.09.2015 tarihinde sona erdi. Sempozyuma katılmak isteyenlerin Hâkimlerin Adli Yargı İlk Derece Adalet Komisyonu Başkanlıklarına, Cumhuriyet Savcılarının ise Başsavcılıklara dilekçe ile 18/09/2015 tarihi mesai saati bitimine kadar başvurmaları ve başvuranların tek liste halinde 29/09/2015 tarihi mesai bitimine kadar Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı’na UYAP ortamında ulaştırılması istenmişti.

Bu etkinlikle ilgili eksik ya da yanlış bilgi verildiğini düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.