Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Adalet Bakanlığı ile iş birliği protokolü imzalayan Türkiye’deki ilk hukuk fakültesi olan Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi, bu protokol çerçevesinde öğrencilerine eğitim süreçleri boyunca, bakanlığın hukuk ve adalete ilişkin tasarruf ve kaynaklarına ilk elden ulaşabilme; gelecekteki iş yaşamlarında kullanacakları mekânları yakından tanıma imkanı sunuyor.

Öğrencilerin temel hukuk bilgisi konusunda yetkin olmasının yanında muhakeme, yazma ve hitabet yeteneklerini de geliştirilebilmeleri için Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi derslerinin bir kısmı pratik yapma üzerine kurulu. Pratik derslerinde öğrenciler fakülte bünyesinde bulunan duruşma salonu sayesinde kendilerine verilen varsayımsal olayları tartışarak çözebiliyor ve karara bağlayabiliyor.

Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin Portekiz’deki Universidade Nova de Lisboa, Litvanya’daki Klaipeda Business College ve International School of Law and Business, Polonya’daki University of Rzeszow, Slovenya’daki University of Ljublijana, İngiltere’deki Sheffield Hallam University ve University of Bradford, İtalya’daki Universita degli studi Suor Orsola Benincasa ve İspanya’daki Universidad Rey Juan Carlos gibi on dokuz hukuk fakültesi ile Erasmus sözleşmesi bulunmaktadır.

Dil eğitimi

Lisans eğitimi %100 Türkçe olan Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi için İngilizce hazırlık sınıfı mecburiyeti bulunmuyor. Öğrenciler, istedikleri taktirde hazırlık sınıfı okuyabiliyor. Bir yıllık İngilizce dil eğitimi İstanbul Tuzla’da bulunan yerleşkede veya Miami’deki Okan International yerleşkesinde alınabiliyor.

Lisan eğitimleri boyunca seçimlik olarak farklı branşlarda verilen İngilizce hukuk derslerini yurt dışından gelen Erasmus öğrencileriyle birlikte alma imkânı da sunulan fakültede ikinci bir yabancı dil öğrenme imkânı olarak dört yıl boyunca Çince, Rusça, Arapça veya Almanca dilleri de sunulmaktadır.

Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2016-2017 Öğretim Yılı Kontenjanları:

 • Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Ücretli) kontenjanı: 90
 • Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Tam Burslu) kontenjanı: 20
 • Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi (%50 Burslu) kontenjanı: 90

2015 – 2016 LYS sonuçlarına göre;

 • Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Tam Burslu) taban puanı: 403,61
 • Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi %50 burslu taban puanı: 367,666

Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi kayıt ücreti sıralamasında diğer vakıf üniversitelerinin hukuk fakülteleri arasında 9. sırada yer alıyor:

 1. Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Burssuz ücreti: 55.000 TL
 2. Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Burssuz ücreti: 45.500 TL
 3. Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi Burssuz ücreti: 44.000 TL
 4. Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Burssuz ücreti: 44.000 TL
 5. Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi Burssuz ücreti: 41.162 TL
 6. İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi Burssuz ücreti: 40.175 TL
 7. İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi Burssuz ücreti: 40.000 TL
 8. Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Burssuz ücreti: 38.900 TL
 9. Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Burssuz ücreti: 37.700 TL
  • Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi %50 Burslu ücreti: 18.850 TL