TBB’den Avukatlara UHAP Uyarısı

Türkiye Barolar Birliği (TBB), yaptığı yazılı açıklamada UHAP internet sitesi uhap.com.tr‘nin bire bir kopyalanarak sahte bir site yapıldığını duyurdu. Açıklamada oltalama saldırıları (Phishing) yöntemiyle avukatlara bir linkin yer aldığı UHAP’tan gelmiş gibi görünen mesaj gönderildiği ve linkin söz konusu sahte siteye bağlantı sağlayarak avukatların giriş bilgilerinin elde edildiği uyarısında bulunuldu.

Avukatlara UHAP’tan avukatlara bilgi güncellemesi için e-posta ve mesaj gönderilmediğinin hatırlatıldığı açıklamada, internet tarayıcılarındaki adreslere dikkat edilmesi gerektiği, UHAP’ın gerçek internet adresi uhap.com.tr olduğu vurgusu yapıldı.

TBB’den konuyla ilgili yapılan yazılı duyuru şu şekilde:

Avukatların UHAP giriş bilgilerini elde etmek amacıyla, UHAP sitesi ile birebir aynı görünümde sahte bir site oluşturulmuş olup Phishing (Oltalama Saldırıları) yöntemi ile avukatlara mesaj gönderilmekte ve mesajdaki linki tıklamaları istenmektedir.

UHAP’dan gelmiş gibi görünen, UHAP bilgilerinizi güncellemenizi isteyen e-postaları ve mesajları dikkate almayınız.

UHAP tarafından avukatlara bilgi güncellemesi için e-posta ve mesaj gönderilmemektedir.

UHAP’ın gerçek internet adresi uhap.com.tr dir. Bunun dışındaki sahte sitelere giriş yapılmaması, internet tarayıcılarındaki adreslere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Okuma önerisi:  50. Baro Başkanları Toplantısı Sonuç Bildirgesi Yayımlandı