Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Hukuk Kulübü - TÜRKİYE HUKUK

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Hukuk Kulübü

0

2013 yılında kurulan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Hukuk Kulübü, bünyesinde bulundukları üniversitenin adına ve kurucu vakfına yakışır nitelikte işler yapma hedefiyle yola çıktı. Öncelikle ‘fayda sağlama’yı amaç edinen kulüp gerek hukuk komisyonu gerekse sosyal sorumluluk komisyonu tarafından yapılan ve yapılacak olan projelerinde de bu amacı merkeze koydu.

15 kişilik çekirdek kadrodan, 150’ye yakın üyeden oluşan FSMVÜ Hukuk Kulübü için en önemli husus insanlara yararlı olmaktır. Bir program düşünürken bu programa kaç kişi geleceği sorusundan ziyade kaç kişiye yararlı olunacağı üzerinde düşünülmektedir. Kulüp, düzenledikleri etkinliklere az sayıda kişinin gelip kendilerine bir şeyler katarak gitmeleri, çok sayıda kişinin oturup kalkmasından çok daha iyi olacağı düşüncesiyle hareket etmektedir.

Hukuk öğrencilerinin kişisel gelişimine büyük önem veren kulüp, güncele odaklı ve yapıcı nitelikte etkinliklere ek olarak bu yönde eğitimlere de odaklanmayı ilke edinmektedir. Bu amaç doğrultusunda ilk olarak bir önceki dönem “Hukukçunun Zarafeti” adlı eğitimden 150 hukuk öğrencisinin faydalanması sağlandı. Kulüp, söz konusu eğitimleri düzenli aralıklarla yapmayı planlamaktadır.

FSMVÜ Hukuk Kulübü, aynı zamanda Türkiye Hukuk‘un bu yıl ilk kez verdiği “Yılın Hukuk Projesi 2016” ödülüne “İnsan Hakları Hukukunda HALEP” etkinliğiyle aday gösterilmişti.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Barolar Birliği başlıklı makalemizde Metin Feyzioğlu, Türkiye Avukatlar Birliği ve türkiye barolar birliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Okuma önerisi:  Afyonkarahisar Barosu
Paylas.

Yorumunuz

%d blogcu bunu beğendi: